SP v biatlonu v Novém Městě: Sprint mužů

Sprint mužů v Novém Městě na Moravě komentuje Michal Miškovský

Sprint mužů na Světovém poháru v Novém Městě na Moravě na 10 km
Dnes je to vše, díky za pozornost. V neděli se můžete těšit na on-line reportáže z obou stíhaček. Pěkný víkend.
Český biatlonista Ještě zbývá doplnit konečné Krupčíkovo umístění. Skončil na 71. pozici.
V obou dnešních sprintech se tedy Češi neztratili a byli hodně vidět. V poledne Veronika Vítková dokončila sprint na třetí příčce, teď Michal Šlesingr navázal pátým místem.
Český biatlonista Šlesingr končí sprint sedm desetin vteřiny od bronzu. I tak je pátá příčka skvělým výsledkem a výbornou výchozí pozici do zítřejší stíhačky.
Konečné pořadí na špici: 1. Fak, 2. Schempp +12.8, 3. Beatrix +26.0, 4. M. Fourcade +26.3, 5. Šlesingr +26.7.
Český biatlonista Páté místo Šlesingra už nikdo ze zbývajících závodníků na trati neohrozí. Další průběžné poradí českých biatlonistů: 23. Soukup, 31. Krčmář, 41. Moravec.
Český biatlonista První dvě minely ho rozhodily, pak zkazil ještě poslední ránu. Tři chyby Krupčíkovi závěr sprintu asi dost znechutí.
Český biatlonista Z českých biatlonistů už je na trati jen Krupčík, za pár chvilek bude podruhé střílet. Bude znovu stoprocentní?
Němec Peiffer po druhé střelbě ještě mohl teoreticky ohrozit pátého Šlesingra, ale v závěrečném kole tak rychlý nebyl a do cíle si dojel pro průběžné deváté místo.
Český biatlonista Mezitím jsou v cíli Soukup na průběžném 21. místě a Krčmář na 29. příčce.
Český biatlonista Krupčík vleže pětkrát trefil teč a po první střelbě se drží kolem 35. místa.
Český biatlonista Až v úplném závěru jde do boje pátý český závodník Tomáš Krupčík.
Český biatlonista Střelecky slušný závod jede Krčmář. Vleže jednou chyboval, vestoje byl stoprocentní.
Šipulin nepřeskočil Šlesingra, byl o tři vteřiny pomalejší. Český biatlonista se stále drží na výborném pátém místě.
Český biatlonista „Myslím, že mohu být spokojený. Dvě čisté položky se počítají. Na stojce jsem ztratil trochu času, ale na trati to bylo slušné. Mám dobrou výchozí pozici do stíhačky,“ řekl Šlesingr v rozhovoru pro Českou televizi.
Šlesingra by v pořadí mohl sesunout dolů ještě Rus Šipulin, ale bude to hodně těsné. Rus se blíží do cíle.
Český biatlonista Soukup na druhé položce udělal jednu chybu a zřejmě bude bojovat o umístění zhruba mezi dvacátým a třicátým místem.
Český biatlonista Šlesingr se v průběžném pořadí v cili propadl na páté místo.
V cíli je také favorizovaný Francouz Martin Fourcade. S jednou chybou doběhl o čtyři desetiny vteřiny před Fourcadem.
K souboji o čelo: Němci Schemppovi v závěru došly síly a na Faka nakonec ztratil 12,8 vteřiny.
Český biatlonista Krčmář zahájil střelbu jednou chybou vleže.
Na stejném mezičase se zdá, že Šlesingra přeskočí kromě Schemppa také Martin Fourcade. Zatím má k dobru zhruba šest vteřin.
Němec Schempp útočí! 2,2 kilometru před cílem ztrácí na Faka jen 1,2 vteřiny.
Do průběžného vedení se v cíli posouvá Slovinec Fak. Teď bude čekat, jak dojedou jeho konkurenti, hlavně Němec Schempp.
Český biatlonista Velmi dobře zahájil sprint Soukup. Vleže pětkrát trefil terč a z položky odjel s třináctivteřinovým odstupem za Fourcadem, který byl v tu chvíli nejrychlejší.
Němec podruhé vyčistil terče a pojede o vítězství!
Martin Fourcade vestoje chyboval, Johannes Thingnes Bö dokonce dvakrát! A co Schempp?
Český biatlonista Velký finiš Šlesingra nestačil. V cíli mu chybí na Beatrixe sedm desetin vteřiny. I tak ale český biatlonista odjel výborný závod, v desítce určitě nebude chybět.
Ke druhé střelbě se blíží Martin Fourcade, Johannes Thingnes Bö a Schempp.