SP v biatlonu: sprint mužů na 10 kilometrů

Závod v Oberhofu komentuje Tomáš Franěk.

Sprint biatlonistů na 10 kilometrů

On-line reportáž končí, díky za pozornost. Ze stránek iDNES.cz ale rozhodně neodcházejte, už teď se začtěte do shrnujícího zpravodajství. Hezký zbytek promrzlého čtvrtečního odpoledne!

Český biatlonista

V cíli už je všech 102 závodníků, co se vydali do stopy. Shrnutí: vyhrál Eberhard, Šlesingr druhý, třetí byl Windisch. Fourcade dojel až osmý. Václavík s Moravcem se udrželi v top dvacítce (Václavík 17., Moravec 19.). Krčmář na 21. pozici, zato Soukupovi to dnes nevyšlo, stíhačka v sobotu bude bez něj.

Michal Málek, trenér mužů, v rozhovoru pro Českou televizi: „Michala (Šlesingra) to nabudí, od začátku sezony podával dobré běžecké výkony, na střelnici se trápil. V podmínkách v Oberhofu byl ale jedním z nejlepších střelců. Doufejme, že mu to vydrží co nejdéle.“

Soukup se už propadl na 61. místo, sobotní stíhačky se tak nezúčastní.

Michal Málek, trenér mužů, v rozhovoru pro Českou televizi: „Podmínky nebyly úplně jednoduché, trochu se točil vítr. Kluci předvedli perfektní výkony. Z pohledu trenérů velká euforie.“

Do cíle nedorazilo už jen dvaadvacet mužů a Soukup si pravděpodobně stíhačku neužije. Momentálně je na 57. místě a pořadím asi bude ještě padat níže.

Šlesingr dál drží druhou příčku, Václavík, Moravec i Krčmář jsou v nejlepší dvacítce. Soukup zatím padesátý. V cíli je 68 závodníků.

Mezi třetím a pátým průběžným místem, tedy mezi Windischem a Němcem Lesserem, je rozdíl necelé sekundy!

Hofer je v cíli, pódium z toho nebude. Na krajana Windische ztratil jednu desetinu vteřiny.

A i na posledním mezičase 8,6 km drží Hofer třetí místo, na Windische má k dobru čtyři sekundy.

Že by další inspirant na pódium? Ital Lukas Hofer zastřílel čistě na obou položkách. A na mezičase 7,4 km je třetí.

V cíli padesátka biatlonistů: Šlesingr dál drží druhé místo, Fourcade až sedmý. Václavík na posledním úseku zpomalil, teď je 14. Moravec 16. a Krčmář 18.

Björndalena přišly chyby při střelbě draho, na Eberharda ztratil skoro minutu a padesát vteřin.

Soukromý svět biatlonového kouče Vítka: tai-či, akupresura i traktor

přečíst článek

Kóta 8,6 km: Václavík se drží více než dobře, dvanáctý nejrychlejší čas.

Němec Schempp na střelnici dvakrát minul a už je v cíli. Prozatím pátý, závod má za sebou třiačtyřicet mužů.

Nor Svendsen na pódium nedosáhne, jedna chyba při střelbě a nevýrazný běh ho momentálně řadí na páté místo. Do cíle zatím dojelo 38 biatlonistů.

Václavík po druhé střelbě má jedenáctý nejrychlejší čas. Pokud nic nepokazí, bude bodovat (musí být do 40. místa).

Švýcar Weger, jenž dnes předvedl čistou střelbu, dojel. Ale nepodržel ho běh, zatím šestý čas celkově.

Mladík Václavík, jenž dosud ve Světovém poháru nebodoval, zatím zvládá tenhle závod obstojně. Ležku zvládl na výbornou, při stojce dvakrát minul. I tak podává velmi dobrý výkon.

V cíli jsou necelé tři desítky závodníků, dva Češi se drží v top ten - konkrétně druhý Šlesingr a devátý Moravec. Mimochodem, skvostné výkony Fourcada v této sezoně jsou narušeny. Už teď je Francouz čtvrtý.

Šlesingr přišel o první pozici. V cíli je Rakušan Eberhard, jenž byl o necelých jedenáct vteřin rychlejší.

Biatlonová legenda Björndalen střelbu dnes nezvládl. Dvakrát chyboval na ležce a jednou pak na stojce.

I Ital Windisch byl rychlejší než Fourcade a řadí se na druhou pozici. Rus Cvetkov klesl na čtvrtou příčku.

Fourcade už dojel, prozatím je druhý za Šlesingrem, na něhož ztratil 40,5 vteřin.

Cíl: 21 závodníků to má dnes za sebou a Šlesingr vede! Moravec je průběžně čtvrtý.

Nor Svendsen má za sebou obě střelby, při stojce jednou chyboval.

Mezitím do cíle dojel Michal Krčmář. V cíli je zatím tucet závodníků a Krčmář je druhý.

Soutěží i Adam Václavík, první ležku zvládl za nula.

Poslední mezičas 8,6 km: Šlesingr dál průběžně první, navýšil náskok na Cvetkova.

Jaroslav Soukup už je v cíli, závod zvládl za 30 a půl minut.

Šlesingr: Svolali jsme schůzi. Chceme od IBU další akci proti dopingu

Šlesingr po druhé střelbě průběžně vede, Fourcade až třetí (ztráta 38 vteřin).

A Fourcade? Třikrát chyboval na stojce! Bude to něco znamenat?

Stojka: Moravec dvě chyby, Šlesingr jednou mimo.

Šipulinovi stojka nevyšla, připsal si dvě chyby.

Krčmář má za sebou stojku, jednou minul.

Kóta 5,3 km: překvapuje vás, že je Fourcade pořád nejrychlejší? Ale i Šlesingr neběží vůbec marně, drží se na druhé příčce, ztrácí 6,6 vteřin.