Reportáž skončila 22. 2. 2015 13:36

SP v alpském lyžování: slalom žen v Mariboru

Jak si ve své oblíbené disciplíně vede Šárka Strachová, komentuje Tomáš Hlavinka

Slalom žen v Mariboru
Mladá americká závodnice Mikaela Shiffrinová potvdila svoji suverenitu. Čistou jízdou dojela do cíle s pohodlným náskokem 1,03 vteřiny a stává se jasnou vítězkou. Druhá končí Veronika Velez-Zuzulová ze Slovenska, česká reprezentantka Šárka Strachová je třetí.
Česká reprezentantka Česká závodnice se nevyvarovala drobných chyb a v cíli ztratila těsné dvě setiny. Ve vedení tak zůstává Velez-Zuzulová, Strachová se řadí na druhé místo. Ale bude nejhůř třetí, na startu je už pouze Shiffrinová.
Česká reprezentantka Na svoje druhé kolo se připravuje Šárka Strachová.

50PAULÁTHOVÁ (ČR)0:53,100:53,10
Kanaďanka Mielzynská ztratila svůj náskok už na prvním úseku a v cíli se řadí na jedenácté místo se ztrátou jedné vteřiny.
Ani Bernadette Schildová se nevyvarovala drobné chyby a v cíli se řadí na šesté místo.
Vedoucí závodnice slalomu SP Hansdotterová neudržela svůj náskok 4 desetin vteřiny na Velez-Zuzulovou a řadí se na šestou pozici. Slovenská závodnice je dál v čele průběžného pořadí a bude nejhůř pátá.
Domácí nadějě Tina Mazeová končí. Po chybě v polovině trati zavadila o jednu z branek a upadla.
Agresivní jízda Italky Costazzaové se nevyplatila, do cíle dorazila se ztrátou 1,13 vteřiny a je jednáctá.
Slovenka Veronika Velez-Zuzulová, po prvním kole osmá, udržela svůj náskok a průběžně vede. O 0,14 vteřiny.
Také další německá závodnice Lena Dürrová si pohorší, v cíli byla těsně druhá. O pět setin vteřiny.
Mladá Němka Wieslerová, překvapení z prvního kola, svůj náskok z první jízdy ztratila. V cíli se zařadila na 6. místo.
Norka Lösethová udržela svůj náskok a vede o osm setin vteřiny.
Novou vedoucí závodnicí je Švýcarka Holdenerová.
Hodně nepovedená jízda Pietilä-Holmnerové ze Švédska.
Švédská závodnice Swenn-Larssonová se nevyvarovala chyb, nabrala ztrátu a řadí se na páté místo.
Patnáctá po prvním kole Kathrin Zettelová z Rakouska svůj náskok na Säfvenbergovou navýšila v cíli na 0,39 vteřiny a jde do vedení.
Švýcarka Chableová přišla o svůj náskok už v horní polovině trati, do cíle nabrala ztrátu 0,25 vteřiny. Řadí se na druhé místo za Säfvenbergovou.
Další francouzské závodnici Nönsové nevyšla spodní pasáž, kde nabrala velkou ztrátu. V cíli to bylo 1,28 vteřiny.
Francouzka Mougelová si pohorší, se ztrátou 0,39 vteřiny je třetí.
Další Švédka Wikströmová ztrácí v cíli 0,61 vteřiny a je třetí.
Dvacetiletá švédská závodnice Charlotta Säfvenbergová zajela velmi dobře. Je první a její náskok je 32 setin.
Kanaďanka Gagnonová ztrácí 0,59 vteřiny.
Carmen Thalmannová z Rakouska dojíždí do cíle se ztrátou 0,71 a je průběžně pátá.
Na první místo se řadí další Italka Irene Curtoniová. Vede o 19 setin.
Italská závodnice Mölggová byla na všech mezičasech rychlejší než dosud vedoucí Francouzka, spodní pasáž se jí však nepovedla a v cíli je o jednu setinu druhá.
Švédka Eklundová si pohorší, ve druhém kole je průběžně třetí.
Další Francouzka Braudová se řadí na druhé místo.
Do vedení se krátce dostala Rakušanka Bremová, už to ale neplatí, Francouzka Barthetová byla rychlejší.
Velká smůla pro mladou Slovenku Petru Vlhovou. Na úvodních dvou mezičasech byla jasně rychlejší než Gisinová, ale po chybě upadla. Do cíle se ještě dostala, ale pro neprojetí jedné z branek byla diskvalifikovaná.
Jako první se mezi branky druhého kola spustila Švýcarka Gisinová, po prvním kole 30.
Druhé kolo slalomu žen právě začalo.
Podmínky na trati se oproti prvnímu kolu zhoršily. Areál v Mariboru skrápí déšť.
Do druhého kola, které začne za pár minut, vyrazí 30 postoupivších závodnic v opačném pořadí než v jakém skončily v prvním kole. Šárka Strachová tedy pojede jako předposlední a slalom v Mariboru uzavře v první jízdě suverénní Mikaela Shiffrinová.
První kolo je u konce. S velkým náskokem ho ovládla Američanka Shiffrinová, která se jako jediná závodnice dostala pod 49 vteřin. Druhá Šárka Strachová na ni ztrácí 68 setin, za ní už jsou závodnice seřazeny s daleko menšími rozestupy. Kateřina Pauláthová skončila na 50. místě a do druhého kola, které začne v 12:45, nepostoupila.
Marie-Pier Prefontaineová z Kanady je poslední závodnicí na startu. Cílem projela se ztrátou 5,57 vteřiny.
Novozélanďanka Hudsonová je další ze závodnic, která první kolo nedokončila.
Čas Lotyšky Gasunaové je zatím jasně nejhorší. Ztráta 6,33 vteřiny.
Česká reprezentantka První kolo je pro Pauláthovou konečnou. Se ztrátou 4,52 se česká závodnice řadí na průběžnou 50. pozici.
Česká reprezentantka Do branek se spustila druhá česká zástupkyně Kateřina Pauláthová.