Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Takový víkend jsem opravdu nezažila, smála se Soukalová v Anterselvě

Gabriela Soukalová | foto: AP

19 2014
Anterselva (Od naší zpravodajky) - Přišla do místnosti, kde se biatlonistky převlékají před startem, a sledovala, jak Jitka Landová střílí vleže. "To snad ne, jen aby to nebylo jako při nástřelu, kdy se udělala mlha, že nebylo asi pět minut vidět na terče," říkala si. O pár minut později si všimla, jak závodnice při střelbě vestoje zvedají ruce. "Bylo mi jasné, co bude následovat," řekla Gabriela Soukalová.

V Anterselvě na svůj štafetový úsek v posledním závodě před olympijskými hrami v Soči už nevyběhla.

Chtěla byste vůbec v té mlze startovat?
V té mlze, to by bylo asi trochu neobjektivní. Těšila jsem se, byla to poslední šance si zkusit závod před olympiádou, takže jsme to museli nahradit rychlým tréninkem, bohužel ale bez střelby.

Bylo dobré rozhodnutí zrušit ženskou štafetu?
Určitě, když nic nevidíte, tak to by bylo zbytečné závodit.

Měla jste problémy se zbraní, diskvalifikovali vás, přišla jste o žlutý dres a nemohla ani nastoupit do stíhačky a štafety. Jak dlouho jste nezažila takhle bláznivý víkend?
Myslím, že jsem nikdy nic takového nezažila. Naštěstí to beru s nadsázkou, říkala jsem si že to je super. Když se daří, tak se daří.

Snad jste si vybrala smůlu.
Doufám, to člověka nepotěší. 

Budete o to víc vyhlížet olympijské závody?
Spíš budu trochu víc nervóznější, než kdybychom tu absolvovali všechny závody. Bude to taková velká neznámá. Člověk těmi závody má na sobě zpětnou vazbu a ví jak na tom je. Pro mě bylo důležité zkusit si tyto závody vzhledem k nadmořské výšce. V Soči to bude totiž také vysoko. Vůbec nevím, co od toho očekávat po tomto týdnu.

Část týmu lehce sužovaly zdravotní problémy. Jak jste na tom zdravotně vy?
Otužuju se ještě víc, než kdykoliv předtím. Snažím se nemyslet na to, že by člověk mohl být nemocný a mít dobrou náladu.

Čeká vás přesun do Pokljuky. Jak se těšíte na závěrečné soustředění?
Těším se, tam už jsme skoro jako doma. Trávíme tam velkou část letní přípravy, znám to tam. 

Vyhlížíte týden, v jehož průběhu se ukryjete před mediální smrští kolem vás?
Vzhledem k tomu, že v posledních dnech to už bylo náročné, tak se trochu těším, že budeme moct mít tři dny, kdy za námi dorazí nejbližší. Manželky, přítelkyně, přítel. Když nemůže Mohamed k hoře, přijede hora k Mohamedovi.

Autor:


On-line celý on-line

Po stříbrné medaili a dvou pátých místech už na poslední vystoupení na šampionátu nezbývalo Ondřeji Moravcovi dost sil. Cílem hromadného závodu v Hochfileznu projel na šestnáctém místě.Moravec: Super mistrovství. Ale dnes už jsem na to vážně neměl

On-line reportáž končí, díky za pozornost, kterou jste věnovali nejen jí, ale i těm z ostatních závodů v Hochfilzenu. Biatlonový šampionát je minulostí, Češi získali čtyři medaile (jedno zlato, dvě stříbro a jeden bronz). Ze stránek iDNES.cz rozhodně neodcházejte, už teď se začtěte do shrnujícího zpravodajství a počkejte si také na bezprostřední ohlasy od našeho reportéra Tomáše Macka. Hezký zbytek nedělního odpoledne!

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze