Souboj o titul se protahuje

17 2000
B r n o -
Až čtvrteční pátý zápas ve Frenštátě pod Radhoštěm rozhodne, které družstvo volejbalistek se bude moci pyšnit titulem mistryň republiky. Stav extraligového finále, hraného na tři vítězné zápasy, je po víkendu 2:2.

Brno - Frenštát 0:3 a 3:1

Od prvních minut sobotního zápasu na hřišti kraloval jediný tým. Hostující hráčky dokázaly vyvinout velký tlak, přehrávaly Brňanky jejich vlastními zbraněmi, důrazným podáním a včas postavenými bloky a dopouštěly se na rozdíl od nervózního soupeře minima chyb. "Brněnské volejbalistky se psychicky sesypaly," povšiml si Leopold Tůma, kouč Frenštátu. Jeho protějšek z brněnské trenérské židle Miroslav Čada v zásadě souhlasil. "Chtěli jsme v naší větší hale zatlačit soupeře servisem z dálky, ale holky se to bály osolit. Jako by se lekly toho, že jim stačilo dvakrát doma vyhrát a měly by titul." Čada se na nepříznivý vývoj snažil reagovat postupným střídáním všech hráček, domluvami v oddechových časech, ale nic nezabíralo. Kromě dvou krátkých výjimek ve třetím setu hostující tým neustále vedl a drama nepřipustil. "Měli jsme dobrý den," pochvaloval si Tůma. To ovšem včera večer nemohl zopakovat. Brňanky, zejména Těknědžjanová a Dosoudilová, soupeře ničily servisem, účinný byl také jejich rychlý útok středem sítě. Hosté se po dvou proměněných setbolech ve druhé a čtvrté sadě hodně zlobili na výroky rozhodčích, kteří sporné míče vždy posoudili ve prospěch Brna. "Tím ovšem nechceme snižovat výkon soupeře," poznamenal k tomu Tůma.

Sobota: Brno - Frenštát 0:3 (-19, -18, -22). Čas: 65 minut. Diváků: 800.

Brno: Králíková, Dosoudilová, Těknědžjanová, Horká, Nejezchlebová, Staňková - Tomanová (libero), Nováková, Jamborová, Šilhanová.

Frenštát: Tumová, Jenčková, Macháčková, Tobiášová, Veselá, Malčíková - Strbáčková (libero), Juriková.

Neděle: Brno - Frenštát 3:1 (21, 22, -24, 22). Čas: 95 minut. Diváků: 700. Na zápasy: 2:2.

Brno: Králíková, Dosoudilová, Těknědžjanová, Šilhanová, Nejezchlebová, Staňková - Tomanová (libero), Jedličková, Horká, Nováková.

Frenštát: Tumová, Jenčková, Macháčková, Tobiášová, Veselá, Malčíková - Strbáčková (libero), Juriková, Franková.