Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Souboj baseballistů New York Yankees a Toronta završila hromadná rvačka

Potyčka po utkání New York Yankees - Toronto | foto: AP

16 2009
Hromadná rvačka udělala v osmé směně tečku za zápasem baseballové MLB mezi domácím New Yorkem Yankees a Torontem. Konflikt vznikl mezi newyorským chytačem Jorgem Posadou a nadhazovačem Toronta Jessem Carlsonem, kteří byli vyloučeni. Zápas skončil vítězstvím hostů 10:4.

Zápas na novém Yankee Stadium mezi divizními rivaly byl nervózní od začátku. Zlou krev vyvolaly především momenty, kdy dva pálkaře Toronta trefili domácí nadhazovači míčkem do těla.

Posada se s Carlsonem dostal v osmé směně málem do křížku už při prvním incidentu, kdy mu míček nadhazovače Blue Jays prolétl těsně za zády.

Hráči si zatím jen vyměnili pár peprných slov, zároveň se však v prvním náznaku mely vyprázdnily obě střídačky. Rozhodčím, trenérům i hráčům se ještě podařilo konflikt zažehnat, ten však vypukl o několik minut naplno.

PODÍVEJTE SE NA BITKU I MOMENTY, KTERÉ JÍ PŘEDCHÁZELY

Iniciátorem byl Posada, jenž proběhl kolem Carlsona schválně tak blízko, že ho loktem šťouchl. Tento moment byl rozbuškou hromadné potyčky, do níž se zapojili téměř všichni aktéři zápasu.

"Snad to moje děti neviděly. Rvačka uprostřed hřiště, vyprázdněné střídačky, to není dobrý příklad," kál se po zápase osmatřicetiletý Posada, jehož rival Carlson si odnesl z bitky pořádnou podlitinu na levé straně čela. "Jsem v pohodě, ani to nebolí," uvedl nadhazovač Toronta, jehož stejně jako Posadu nejspíš čeká pokuta a distanc.

Výsledky

Národní liga:
Philadelphia - Washington 5:0
Atlanta - New York Mets 6:0
Cincinnati - Houston 5:4
Chicago Cubs - Milwaukee 13:7
St. Louis - Florida 1:2
San Diego - Arizona 2:4
Los Angeles Dodgers - Pittsburgh 5:4 (po 13. směně)
San Francisco - Colorado 10:2

Americká liga:
Baltimore - Tampa Bay 10:5
New York Yankees - Toronto 4:10
Detroit - Kansas City 1:11
Boston - Los Angeles Angels 4:1
Texas - Oakland 1:6
Minnesota - Cleveland 5:4
Seattle - Chicago White Sox 3:6

Autoři: ,
Najdete na iDNES.czmobilní verze