Basketbalistky Hradce si po roce zahraje o medaile, jsou v semifinále

Tereza Kuthanová (vlevo) z Hradce Králové čelí obraně Terezy Vyoralové z VŠ Praha. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

7 2014
Basketbalistky Hradce Králové si podruhé za sebou zahrají v domácí nejvyšší soutěži o medaile. Ve čtvrtém utkání čtvrtfinále totiž na palubovce VŠ Praha vyhrály 79:70 a tím i 3:1 celou sérii.

O medailové umístění si tedy zahrají i letos, avšak v semifinále je čekají obhájkyně titulu USK Praha, v současnosti jedno z nejlepších evropských družstev, které do zápasů se sokolkami půjde jako velký favorit.

"Teď si odpočineme, nabereme síly a pak se připravíme na USK, ale hlavně na konec dubna, kdy se budou hrát série o umístění," uvedla trenérka hradeckého družstva Romana Ptáčková. Pod jejím vedením loni získalo konečné třetí místo.

Semifinálová série s USK Praha začne po týdenní pauze v úterý 15. dubna, druhou dvojici tvoří brněnské rivalky IMOS a Valosun.

Hradecké sokolky si ve čtvrtfinálové bitvě pro postup dojely do Prahy už ve čtvrtém utkání série a ušetřily si tak nepříjemný pátý zápas, jenž by o semifinalistkách musel rozhodnout.

"Znovu to bylo hodně těžké, soupeřky nás v celé sérii překvapily velmi dobrými výkony," sdělila hradecká trenérka.

I proto nebylo ve čtvrtém zápase dost dlouho jisté, kdo vyhraje. Obě družstva střídala lepší okamžiky se slabšími a průběh zápasu připomínal předcházející, který se odehrál v Praze a v němž domácí VŠ Praha urvaly jedinou čtvrtfinálovou výhru.

Také tentokrát Hradec v průběhu 1. poločasu dost výrazně vedl a také tentokrát o své vedení ještě do přestávky přišel. A také tentokrát rozhodla až závěrečná čtvrtina, v níž si ale na rozdíl od předcházejícího pražského utkání vytvořily hradecké hráčky náskok a nedaly soupeřkám šanci.

"Začátek poslední čtvrtiny rozhodl, hodně nám pomohly útočné doskoky Hartigové a Křížové, třeba Hartigová jich měla sedm a to u ní nepamatuji," uvedla trenérka.

Hradec se do semifinále dostal poměrem 3:1, když do série vstoupil, jak se nakonec ukázalo, nejvyšší výhrou 62:46. "Paradoxně to byl z naší strany asi nejhorší zápas, pak jsme se sice zlepšovaly, ale soupeřky hrály výborně," myslí si Ptáčková.