Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Slzy v bazénu. Brazilec se vypořádal s obviněním z dopingu a má zlato

Cesar Cielo po svém triumfu na 50 metrů motýlek na MS v Šanghaji neudržel své emoce | foto: AP

26 2011
Ještě před čtyřmi dny nevěděl, zda v Šanghaji vůbec poplave. Teď César Cielo slaví světové zlato. Brazilskému plavci totiž sportovní arbitráž na poslední chvíli zrušila obvinění z dopingu. A Cielo se po svém triumfu na padesátce motýlek rozplakal.

"Tohle zlato je úplně jiné než všechna ostatní. Je nejtěžší v mém životě," slzel Cielo v cíli. "Prožil jsem těžké chvíle, s nimiž jsem se musel vyrovnat. Teď se mi obrovsky ulevilo."

Olympijský vítěz v Šanghaji vyhrál především sám nad sebou. Vždyť ještě ve čtvrtek nevěděl, zda bude moci vůbec nastoupit. Nad Brazilcem se totiž od května vznášelo dopingové podezření.

Čtyřiadvacetiletý Cielo měl totiž pozitivní test na zakázaný furosemid, který se může používat i k zakrývání dopingu.

Brazilský svaz sice následně uznal Cielovu obhajobu, že se mu látka dostala do těla omylem z doplňku ke stravě, a udělil mu varování. Mezinárodní federace ale žádala tříměsíční zákaz činnosti. Zákaz zrušila až těsně před startem bazénových závodů v Šanghaji sportovní arbitráž.

Soupeři jsou však jiného názoru a Cielovi to dali patřičně najevo. Z hlediště hlasitě pískali, Keňan Jason Dunford mu v cíli finálového závodu ukazoval palec dolů. Michael Phelps Cielův triumf odmítl komentovat. "Nemám, co bych k tomu řekl," řekl Američan.

Autor:
Cuketovo čokoládový chlebíček
Cuketovo čokoládový chlebíček

Potěšte rodinu rychlou dobrotou.

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze