Šlágr interligy házenkářek neměl vítěze, Slavia s Mostem remizovala

Momentka z utkání Most vs. Slavia - ilustrační foto | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

25 2016
Úřadující šampionky proti vicemistryním - extraliga házenkářek opět zažila svůj český topzápas. A repríza květnového souboje o český titul mezi pražskou Slavií Praha a Mostem skončila ve čtvrtém kole remízou 24:24.

Domácím slávistkám se povedlo v závěrečné pětiminutovce zlikvidovat pětibrankové manko a udržely si v novém ročníku neporazitelnost. V tabulce jsou druhé o bod za stoprocentně úspěšnými Michalovcemi, které deklasovaly Prešov 47:24. Úřadující mistr je v tabulce pátý.

Obhájkyně titulu z Mostu vedly téměř celý zápas, ale Veronika Galušková gólem ze sedmimetrového hodu za stavu 20:24 nastartovala závěrečný nápor Slavie. O poslední čtyři góly zápasu se podělily s Hanou Kutlvašrovou, která po úniku minutu před koncem vyrovnala na 24:24.

„Vzhledem k průběhu zápasu jsem za bod velmi ráda. Sahaly jsme na konci ještě po vítězství, škoda, že jsme útok nevyužily. Bylo to bojovné utkání a po zkušenosti z evropských pohárů jsme věděly, že se utkání lámou v posledních minutách. Proto i když jsme prohrávaly o čtyři branky, jsme nic nevzdaly a bojovaly až do konce,“ uvedla trenérka pražského týmu Petra Vítková, jejíž svěřenkyně předchozí tři utkání vyhrály. „Remíza je pro oba týmy zasloužená,“ doplnil mostecký kouč Peter Dávid.