Skvělý poločas proti Estoncům zajistil výhru

15 1998
T e p l i c e - Třetí vítězství ze třetího zápasu vybojovala fotbalová reprezentace v kvalifikaci mistrovství Evropy pro rok 2000. V Teplicích si včera smlsla na Estonsku: vyhrála 4:1 a bez ztráty bodu vládne deváté skupině.
Pod trenérem Chovancem, který mužstvo vedl od začátku roku v devíti utkáních, národní tým ještě neprohrál. Poslední letošní zápas kvalifikace zvládli reprezentanti famózně v prvním poločase. Soupeři naložili čtyři góly a navnadili více než třináct tisíc diváků na stadionu. Ve druhém poločase však tým polevil, góly už nedal a v nastaveném čase dokonce inkasoval. Přesto se fanoušci rozloučili s hráči spontánním potleskem. "Nebuďme po prohraném druhém poločase neskromní. Máme po podzimu devět bodů, vstřelili jsme osm branek, musíme být spokojení," usmíval se předseda fotbalového svazu František Chvalovský. Další utkání o mistrovství Evropy sehrají fotbalisté až příští rok: 27. března se postaví proti Litvě