Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Horor na svahu. Sjezdař uháněl stovkou a uhýbal nepozornému pořadateli

Švýcarský sjezdař Sandro Viletta | foto: AP

11 2013
Schladming (Od našeho zpravodaje) - Skandál, horor, děsivý okamžik na svahu, psaly rakouské servery. A komentátor televizní stanice SFR se zlobil: "Toto se přece nesmí na mistrovství světa stávat. Na jiném místě by to mohlo být fatální!" V superkombinačním sjezdu ve Schladmingu se Švýcar Sandro Viletta málem srazil s pořadatelem, který mu v závodě vjel do trati.

Sedmadvacetiletý závodník bojoval o co nejlepší čas, už po dvaceti sekundách jízdy na druhém skoku Panoramasprung však málem jeho snažení skončilo. A možná nejen to. "Díky bohu, že jsem ho viděl včas," oddechl si pak Viletta.

Pracovník technické čety, který upravuje povrch po průjezdu každého závodníka, traverzoval po pistě v momentu, kdy Vilettův "tachometr" ukazoval 99,5 km/h.

Žádné drama se nakonec naštěstí nekonalo, sjezdař se dostal až do cíle, kde mu patřilo šestnácté místo a skončil kousek před Čechem Ondřejem Bankem. "To mně se snad ještě nikdy nic podobného nestalo," dumal Bank, který incident sledoval na obří obrazovce v cíli. "Vjel mu do tratě, kdy neměl."

"Nejdřív jsem přemýšlel, že zabrzdím," říkal pak Švýcar do televizní kamery. "Ale byl jsem na tom časově dobře, tak jsem ho prostě objel zleva a nepřemýšlel o nebezpečí."

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze