Sjezd v Lake Louise ovládla Mazeová, Křížová na body nedosáhla

Tina Mazeová na trati sjezdu v Lake Louise. | foto: AP

5 2014
Druhý triumf v sezoně slaví Tina Mazeová, slovinská lyžařská všeumělka po vítězství ve slalomu v Levi ovládla i úvodní sjezd v kanadském Lake Louise a vede celkové hodnocení Světového poháru. Česká reprezentantka Klára Křížová na body nedosáhla, skončila na 39. místě

Mazeová zvítězila o 45 setin sekundy před Rakušankou Annou Fenningerovou, třetí skončila Tina Weiratherová z Lichtenštejnska. Dvojnásobná olympijská vítězka ze Soči vyhrála za drobného sněžení už 25. závod SP v kariéře.

„Byla jsem dost nervózní,“ přiznala Mazeová. O její dobré rychlostní formě svědčil ale už středeční trénink, který vyhrála. Do čtvrtečního nenastoupila. „Už ze středečního nejlepšího času jsem měla dobrý pocit, tak jsem chtěla ušetřit síly,“ vysvětlila.

Solidní návrat na závodní svahy po téměř roční pauze prožila Američanka Lindsey Vonnová. Se ztrátou 85 setin na Mazeovou skončila osmá.

„Je to super start do sezony. Určitě bych mohla ještě přitlačit, ale na první závod to šlo. Musím se do toho ještě dostat. Ale je pěkný pocit mít zase sílu a důvěru ve vlastní tělo,“ řekla Vonnová po prvním soutěžním představení po loňském zranění kolena.

Závod SP v sjezdovém lyžování v Lake Louise

Ženy

Sjezd: 1. Mazeová (Slovin.) 1:50,98, 2. Fenningerová (Rak.) -0,45, 3. Weiratherová (Licht.) -0,51, 4. Rossová (USA) -0,54, 5. Hütterová (Rak.) -0,67, 6. Klingová (Švéd.) -0,77, 7. Mancusová -0,81, 8. Vonnová -0,85, 9. Cooková (všechny USA) -0,90, 10. Rebensburgová (Něm.) -1,01, ...39. Křížová (ČR) -2,67.

Průběžné pořadí SP (po 5 z 34 závodů): 1. Mazeová 288 b., 2. Zettelová (Rak.) 250, 3. Shiffrinová (USA) 209, 4. Fenningerová 202, 5. Hansdotterová (Švéd.) 175, 6. Bremová (Rak.) 166, ...15. Strachová 76, 64. Dubovská (obě ČR) 9.