Sestry Antošovy se rvaly o bronz, jejich dvojskif nakonec dojel na MS čtvrtý

Sestry Lenka a Jitka Antošovy na mistrovství světa ve veslování na Novém Zélandu | foto: AP

7 2010
Až závěrečný finiš zhatil medailové naděje dvojskifu sester Lenky a Jitky Antošových. Na mistrovství světa ve veslování na Novém Zélandu svedly souboj o třetí místo s obhájkyněmi titulu z loňského šampionátu Magdalenou Fularczykovou a Julii Michalskou z Polska. Zlato získaly Britky Anna Watkinsová a Katherine Graingerová.

Sestry Antošovy do finále dobře odstartovaly, v první polovině trati byly čtvrté, ale po kilometru se posunuly na třetí pozici. V závěru závodu ale svěřenkyně trenéra Josefa Lukše nedokázaly odolat polskému ataku a dojely s odstupem 0,64 sekundy od bronzu čtvrté. O jedno místo tak vylepšily svůj výsledek z předcházejícího světového šampionátu v Poznani.

Mužský dvojskif David Jirka, Petr Vitásek se představil v B-finále, ve kterém obsadil třetí místo. Bronzová posádka z letošního evropského šampionátu tak byla celkově devátá.

výsledky

MUŽI:
Skif lehkých vah:
1. Miani (It.) 7:05,82, 2. Babač (SR) 7:08,19, 3. Galambos (Maď.) 7:09,86.
Dvojskif: 1. Cohen, Sullivan (N. Zél.) 6:22,63, 2. Wells, Bateman (Brit.) 6:24,21, 3. Berrest, Bahain (Fr.) 6:28,54, ...B-finále: 3. Jirka, Vitásek (ČR).
Osma: 1. Německo (Hauffe, Reinelt, Wilke, Mennigen, R. Schmidt, Müller, Seifert, S. Schmidt, korm. Sauer) 5:33,84, 2. Británie 5:34,46, 3. Austrálie 5:35,96.
Osma lehkých vah: 1. Německo (Wisgott, Gerhardt, Lüke, Wichert, J. Kühner, Seibt, Schömann-FincK, M. Kühner, korm. Kowert) 5:48,61, 2. Austrálie 5:50,27, 3. Čína 5:52,24.