Zlato neobhájí. In-line hokejisté nestačili na USA, budou hrát o bronz

Momentka ze semifinále mistrovství světa inline hokejistů Česko - USA | foto: ČAILH

14 2012
Čeští in-line hokejisté loňské zlato z mistrovství světa neobhájí. V semifinále světového šampionátu organizace FIRS v Kolumbii prohráli 1:3 se Spojenými státy. O bronz se utkají s Itálií.

Češi se v zápase s USA dostali do vedení díky Kafkovi, jenž ve 14. minutě
objel branku a nahozeným pukem překonal amerického brankáře.

Soupeři se podařilo srovnat dvacet vteřin před přestávkou v přesilovce a skóre otočil Roux po půldruhé minutě druhé části.

Klíčovým okamžikem zápasu byla 27. minuta, v níž Vozdecký zasáhl za americkou brankou do obličeje soupeře a byl vyloučen na pět minut a do konce utkání. Dvě minuty na to Hoar vstřelil třetí gól USA, na nějž se už Čechům reagovat nepodařilo.

Semifinále Česko - USA

"Je to neskutečná škoda, protože jsme ten zápas Američanům odevzdali sami svojí hloupostí a nedisciplinovaností. Vedli jsme jedna nula a pak uděláme tři zbytečné fauly za sebou. Takhle nedisciplinovaně nemůžeme proti Američanům hrát, tady rozhodují maličkosti, a pokud hrajeme půlku zápasu v oslabení, tak nemůžeme pomýšlet na vítězství," uvedl trenér Daniel Tvrzník.

Ve druhém semifinále Kanada porazila Itálii 5:4 v prodloužení a postoupila do zámořského finále.

V duelu o bronz bude Čechům chybět kapitán Vozdecký, jenž má automaticky zastavenou činnost na jeden zápas.