V ostrém souboji se střetli Zdeněk Žák z Vítkovic (vpravo) s chodovským Adamem

V ostrém souboji se střetli Zdeněk Žák z Vítkovic (vpravo) s chodovským Adamem Šteglem. | foto: MF DNES

Chodovští florbalisté se otřepali z debaklu a druhý zápas vyhráli

• 0
V sobotu debakl 2:10, v neděli překvapivé vítězství. Florbalisté pražského týmu JM Chodov se přes noc dokázali vzpamatovat z tvrdého úderu Vítkovic a druhý den srovnali stav semifinálové série extraligy na 1:1. Střešovice i podruhé vysoko zvítězily a vedou nad FBC Ostrava už 2:0 za zápasy.

Vítkovice uštědřily v prvním duelu Chodovu debakl 10:2, ale druhý souboj zvládli Pražané daleko lépe. V 19. minutě je dostal do vedení Bouša. V úvodu druhé části trefil hostující Jendrišák tyč a v 34. minutě slavili Ostravané vyrovnání po Řezaninově trefě. V čase 53:58 rozhodl zápas Pražák.

"V sobotu jsme dali skoro ze všeho gól, dneska vůbec z ničeho," řekl trenér Vítkovic Radomír Mrázek, který už v sobotu varoval, že vysoká výhra nic neznamená. "Ukázali jsme velký charakter, možná jsme nebyli lepší, ale bojovali jsme jako tým. Smekám před kluky, že po sobotním odevzdaném výkonu jsme se takhle zvedli," uvedl kouč Chodova Lukáš Procházka.

Florbalisté mistrovského Tatranu Střešovice zvládli i druhý semifinálový zápas extraligy proti FBC Ostrava, vítěz základní části po výsledku 9:2 v sérii hrané na čtyři vítězné vede 2:0 na zápasy. Pěti body za tři branky a dvě asistence se zaskvěl Michal Podhráský. Druhé Vítkovice naopak po sobotním jednoznačném vítězství dnes podlehly Chodovu 1:2 a série je vyrovnaná 1:1 na utkání.

Střešovice, které v sobotu v repríze loňského finále zvítězily 8:2, sice od čtvrté minuty prohrávaly po Kašparově trefě, ale mezi osmou a 13. minutou Tatran čtyřmi brankami prakticky rozhodl. V druhém dějství se prosadil dvakrát Podhráský, který pak už za stavu 8:2 ještě v 55. minutě dovršil hattrick.

"Podali jsme povedený výkon. Je to nejhezčí, když hráči Ostravy po závěrečném hvizdu padnou únavou na palubovku. Bude důležité zopakovat stejné výkony i příští týden v Ostravě. Dnes byl výborný brankář Martin Zich," řekl webu České florbalové unie trenér Střešovic Jan Zahalka. "Měli jsme dobrý začátek, ale potom Tatran přidal. Dal na 4:1, když jsme si nepokryli hráče na středu. Pak zápas zkušeně dohrál," prohlásil kouč FBC Ostrava Aleš Tomášek.

Semifinále play off florbalové extraligy mužů

Tatran Střešovice - FBC Ostrava 9:2 (4:1, 2:0, 3:1)
23., 40. a 55. M. Podhráský, 9. a 45. Hlavička, 10. Richter, 13. Ullmann, 13. Von der Pahlen, 43. Ondrušek - 5. Kašpar, 44. Skácel. Stav série: 2:0.

1. SC Vítkovice - JM Chodov 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
34. Řezanina - 19. Bouša, 54. Pražák. Stav série: 1:1.

2. kolo play down; 2. zápas:

FBC Liberec - Sokol Pardubice 7:3 (3:2, 3:0, 2:1). Branky: 4. a 21. Nesměrák, 14. a 50. Veselý, 19. Marek, 27. Ježek, 52. Klucho - 4. a 58. Kunát, 7. Lisa. Stav série: 1:1.