Šeller a Schützová získali domácí tituly v lyžařském sprintu

Závod Mistrovství ČR v běhu na lyžích ve sprintu mužů .Zleva čtvrtý Aleš Razým, vítězný Slovák Peter Mlynár, druhý Nor Ragnar Bragvin Andresen a třetí Luděk Šeller z ČR. | foto: ČTK

13 2017
Luděk Šeller z Dukly Liberec a Sandra Schützová ze Ski Jilemnice získali na mistrovství republiky v běhu na lyžích v Novém Městě na Moravě tituly ve sprintu volnou technikou. Šeller skončil ve finále třetí za Slovákem Peterem Mlynárem a Ragnarem Bragvinem Andresenem z Norska, vítězem kvalifikace.

Šeller navázal na své předvánoční prvenství v úvodním závodě Českého poháru, který se uskutečnil v německém Oberwiesenthalu. Za ním skončili další Češi bojující o nominaci na mistrovství světa v Lahti: čtvrté místo obsadil Aleš Razým před Martinem Jakšem a Jakubem Gräfem.

Mezi ženami byla v kvalifikaci nejrychlejší Kateřina Janatová, kterou ve finále předstihla vedle vítězné Schützové ještě Karolína Grohová.

V sobotu pokračuje mistrovství ČR závody žen na 5 km a mužů na 10 km o Zlatou lyži. Oba se běží klasicky s intervalovými starty. V neděli jsou na programu na stejných tratích závody volnou technikou s hromadným startem.