Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Šebrle chystá spolupráci s Navrátilovou

Šebrle a Klaus stříhají pásku - Roman Šebrle a prezident Václav Klaus slavnostně otevírají Šebrleho sportovní centrum v Praze. | foto: Ivana Roháčková

1 2008
Praha - Po roce a půl se dočkal. Desetibojař Roman Šebrle v Praze otevřel svůj sportovní areál. Ten nabídne tenisové kurty, regenerační centrum a golfový simulátor. "Atletiku nemůžu dělat do padesáti. A tohle je příležitost, jak ve sportu pokračovat," řekl Šebrle, který chystá spolupráci s Martinou Navrátilovou.

Šest tenisových kurtů se třemi různými povrchy, tři golfové simulátory a relaxační centrum.

To je výčet sportovních možností nového tréninkového centra Romana Šebrleho, které olympijský vítěz dnes spolu s prezidentem Václavem Klausem v pražských Vokovicích slavnostně otevřel.

PODÍVEJTE SE
NA VIDEO
Z OTEVŘENÍ AREÁLU

"Snažil jsem se co nejvíc využít osobních zkušeností z oblasti vrcholového sportu, relaxace a regenerace," uvedl Šebrle, který vybudované centrum označil nikoliv za splnění svého snu, ale za pokračování své sportovní kariéry.

"Atletiku nemůžu dělat do padesáti a tohle je pro mě možnost ve sportu pokračovat. Dál dělat něco, co mě baví," dodal ke svému podnikatelskému projektu Šebrle.

Zaměřit se chce především na děti a mládež, jimž bude určena tenisová školička. A chystá spolupráci s legendární Martinou Navrátilovou, která hodlá vybudovat v Česku tenisovou akademii. "Je to v plánu. Chvilku to sice bude trvat, ale jednání dál pokračují," prohlásil olympijský vítěz.

Celý projekt vyšel na 40 milionů korun. Ze čtvrtiny do něj Šebrle vložil vlastní prostředky, na zbytek si vzal úvěr. "Kdybych nevěřil v jeho budoucnost, tak bych do toho nešel. Já věřím, že lidé si sem cestu najdou," prohlásil. Do centra může opravdu každý. "Klubovou záležitostí to bude pouze, pokud se naplní kapacita," dodal.

Šebrle se tak zařadil po bok dalších úspěšných sportovců - podnikatelů, jako například Šárky Kašpárkové, která vlastní hypoxi (odtučňovací) studio v Brně, či desetibojaře Roberta Změlíka, jenž obchoduje s výživovými doplňky.

Centrum jako daň za přípravu

Téměř dva roky běhání a zařizování si ale vyžádaly svou daň. Negativně to ovlivnilo Šebrleho přípravu.

A výsledek? Poraněný stehenní sval a nedokončený sedmiboj na nedávném MS ve Valencii. "Co jsem potřeboval, to jsem natrénoval. Ale regeneraci jsem moc nedával," přiznal třiatřicetiletý atlet. "Kolikrát jsem místo spánku po obědě musel na pracovní schůzku, byl to záhul. A to se ve Valencii projevilo," dodal.

Další podobné projekty Šebrle v nejbližší době nechystá. "Jediným mým projektem je momentálně olympiáda." Už zítra vyráží na třítýdenní soustředění do Jihoafrické republiky.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze