Sdruženář Rygl byl ve sprintu sedmý

2 2000
K u o p i o - Na sedmém místě skončil sdruženář Ladislav Rygl v úvodním sprinterském závodě Světového poháru v severské kombinaci ve finském Kuopiu, vyhrál Felix Gottwald z Rakouska. Rygl obhajuje třetí místo v celkovém pořadí loňského ročníku, ale start této sezony se mu vinou slabšího skoku příliš nepodařil. Další český reprezentant Milan Kučera v běžecké části ve sjezdu spadl a v cíli byl šestnáctý. Čtyřiadvacetiletý Gottwald vyrážel po skoku na 7,5 kilometru běhu pátý. Na pátém kilometru se dotáhl na vedoucího Ackermanna z Německa a ve spurtu v cílové rovince ho porazil.

Ve zkušebním skokanském kole si sice vedl Rygl velice dobře, v závodě už ale podobný výkon nezopakoval - byl až jedenadvacátý. Podstatně lépe si vedl na můstku Milan Kučera, jenž vybíhal jako dvanáctý. Churavý figuroval po skoku až na 51. pozici a doběhl šestačtyřicátý.

Rygl běžel výborně a se sedmým místem byl celkem spokojen: "Škoda jen, že se mi ve skoku nepodařilo navázat na výkony ze zkušebního kola. Běželo se mi dobře, jen ztráta na nejlepší byla příliš velká a na krátké trati se už víc udělat nedalo," dodal po závodě Rygl.

Naopak částečné zklamání dal najevo Milan Kučera: "Ve sjezdu jsem zhruba v polovině trati ve sjezdu upadl, narazil si rameno a dojel do cíle se sebezapřením. Než jsem se zvedl, skupinka soupeřů mi ujela. Doufám, že bolest do rána odezní a budu moci zítra startovat."

V neděli pokračuje Světový pohár v Kuopiu dalším závodem jednotlivců. Od 10:00 jsou na programu skoky, po nichž bude následovat běh na 15 kilometrů.

Výsledky: 1. Gottwald (Rak.) 17:34,9 min., 2. Ackermann -0,8 s., 3. Baacke (oba Něm.) -26,5, 4. Bieler (Rak.) -29,8, 5. Hettich -35,4, 6. Haseney (Něm.) -40,3, 7. Rygl (ČR) -42,8, 8. Longo (It.) -42,9, 9. Gruber -44,2, 10. Kreiner (oba Rak.) -44,5...16. Kučera -1:13,5, 46. Churavý (oba ČR) -3:06,5.