Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Marod Puskarčíková: Pět dnů separé. Bylo mi ouvej, ale doufám ve štafetu

NEMOCNÁ. Moc si nepopovídám, říká Eva Puskarčíková a pořád doufá, že ve štafetě by mohla nastoupit. | foto: Český biatlon, Petr Slavík

8 2016
Oslo (Od našeho zpravodaje) - Měla by v pátek rozbíhat ženskou štafetu a trenéři stále věří, že ji skutečně rozběhne. Eva Puskarčíková je však od začátku šampionátu biatlonistů ve stavu marodů. „Víceméně jsem tu už pět dnů úplně separé. Musím být, abych ostatní sportovce nenakazila. Moc si nepopovídám,“ říká.

Kdy se nemoc projevila?
Už když jsme sem přijeli. Minulou středu jsem začala trochu cítit krk, proto jsem skončila trénink dřív. Ve čtvrtek jsem potom zkusila jezdit s dýchátkem. Říkám si: Bude to dobré, sedne si to. Ale pak jsem přijela po tréninku na hotel a měla jsem najednou horečku 38. A od té doby už ležím.

Což nejspíš není ani trochu příjemné ani z pohledu psychiky, že?
Ty první dva dny mi bylo fakt blbě, vyloženě ouvej, o ničem jsem ani nepřemýšlela. Jen jsem byla ráda, že ležím. Pak už to mrzelo. Pořád jsem měla trochu teplotu a vlastně jsem nemohla nic.

Ráda čtete, například historické romány. Takže co všechno jste za tu dobu přečetla?
Tak nějak všechno, mám toho s sebou víc, rozečetla jsem i nějaké věci i na netu, kombinuju to. Trochu se nudím se, zevluju.

Stříbrná česká štafeta z Anterselvy. Zleva: Eva Puskarčíková, Lucie Charvátová, Gabriela Soukalová a Veronika Vítková.

VÍTĚZKY: Tak se radovala (první zleva) z triumfu české ženské štafety při poháru v Presque Isle.

Nyní už teplota úplně odezněla?
Občas ještě trochu zvýšená je. Až mě to překvapí, když se změřím.

Ale poprvé jsem opět zkusila trénovat. Jak se vám jezdilo?
Byla jsem se jen lehce projet, na tři čtvrtě hoďky, a docela dobrý. Tak uvidíme, co to se mnou udělá.

Zatím jste nestřílela?
Ne, to ne, abych ještě neprochladla zbytečně.

Start ve středečním vytrvalostním závodě je tedy nepravděpodobný?
Ten už je podle mě pasé, to by nemělo ani smysl. Po těch pěti dnech, co jsem tu zevlovala, by bylo složité, abych udělala nějaký pěkný výsledek.

Zbývá tedy fandit u televize, a věřit ve štafetu?
Pořád doufám, že bych ji jet mohla. A u televize jsem tu na hotelu velký fanoušek, sleduju úplně všechno, i v počítači data. Cuká to se mnou, hrozně ráda bych závodila, ale bohužel to zatím nejde.

Autor:


On-line celý on-line

Po stříbrné medaili a dvou pátých místech už na poslední vystoupení na šampionátu nezbývalo Ondřeji Moravcovi dost sil. Cílem hromadného závodu v Hochfileznu projel na šestnáctém místě.Moravec: Super mistrovství. Ale dnes už jsem na to vážně neměl

On-line reportáž končí, díky za pozornost, kterou jste věnovali nejen jí, ale i těm z ostatních závodů v Hochfilzenu. Biatlonový šampionát je minulostí, Češi získali čtyři medaile (jedno zlato, dvě stříbro a jeden bronz). Ze stránek iDNES.cz rozhodně neodcházejte, už teď se začtěte do shrnujícího zpravodajství a počkejte si také na bezprostřední ohlasy od našeho reportéra Tomáše Macka. Hezký zbytek nedělního odpoledne!Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze