Sedmá bitva rozhodla. Mistrovský titul v rink bandy patří Bohemians

Hráči Bohemians s pohárem pro vítěze extraligy v rink bandy. | foto: Hana Jelínková

25 2017
Až sedmý zápas rozhodl o majitelích titulu domácích šampionů v ring bandy, tedy ve sportu, který je v tuzemských podmínkách zatím jedinou možnou alternativou klasického bandy. Nehraje se na hřišti velikosti fotbalového, ale v hokejových halách. Šampiony se stali hráči Bohemians, kteří v rozhodujícím duelu zdolali v Neratovicích tým České Lípy 3:2 a sérii ovládli poměrem 4:3 na zápasy.

Hra se v sedmém zápase v rychlém tempu přelévala z jedné strany na druhou, skóre se měnilo poprvé už ve 4. minutě. Po přihrávce Benáka se Rákosník prosmýkl až před gólmana a otevřel gólový účet ve prospěch Bohemians.

Bandy v Česku

O vzkříšení dříve tradičního sportu jsme psali ZDE

Odpověď však na sebe nenechala dlouho čekat. Novákem nahozený míček si do vlastní brány nešťastně srazil Trpišovský - 1:1. Hra v tempu neustávala, ale jak českolipský brankář Bohatý, tak jeho protějšek Turza nedovolili změnu skóre.

Až těsně před poločasem udeřilo na hostující straně podruhé. Zelenobílí vykombinovali útočnou akci za brankou a Hlaváček z bezprostřední blízkosti už neměl problém se zakončením 1:2. Lípa opět bleskurychle odpověděla. Doskočil sekl ve vyložené šanci Holčáka, a přesný rozhodčí Kopal odpískal trestné střílení zároveň s dvouminutovým trestem pro klokana.

Hráči Bohemians s pohárem pro vítěze extraligy v rink bandy.

Samostatný nájezd sice domácí neproměnili, ale dle pravidel hra pokračovala a z nastalého závaru Žák přeci jen vyrovnal. A šlo se do šaten s poločasovým výsledkem 2:2.

Druhé dějství přeci jen přineslo opatrnější bandy. Šlo o hodně, nicméně kvalita hry netrpěla. Bohemians byli dnes opticky lepším týmem a po zásluze se dočkali odměny.

Hlaváček přihrál spoza branky Doskočilovi a ten vystřelil dvě minuty před koncem bandy klokanům obhajobu Xtreme cupu, ceny pro mistra extraligy v rink bandy České republiky.