Řepka šel brzy ven

2 2000
Jen sedm minut pobyl na trávníku v Parmě reprezentant Tomáš Řepka z Fiorentiny. V 84. minutě zápasu úvodního kola italské ligy vystřídal Mijatoviče. V nastaveném čase fauloval Bonazzoliho, za což dostal červenou kartu a Parma výhodu penalty. Brazilec Marcio Amoroso ji proměnil a stanovil výsledek na konečných 2:2. Šok zažil v úvodním kole Inter Milán, který prohrál v Reggině 1:2. Další favorité, AC Milán a AS Řím, vstoupili do nové sezóny úspěšně. Milánský celek zdolal Vicenzu 2:0, stejným výsledkem Římané porazili Boloňu. Obhájce titulu Lazio vstoupil do nového ročníku remízou 2:2 v Bergamu, kterou 18 minut před koncem zachránil střídající Simone Inzaghi. Vicemistr Juventus zvítězil před návštěvou bezmála 80 000 diváků na hřišti Neapole 2:1. Domácí tým ještě 24 minut před koncem vedl, poté se ale krátce po sobě gólově prosadili náhradník Darko Kovačevič a Alessandro Del Piero.

Výsledky 1. kola: AC Milán - Vicenza 2:0 (16. Bierhoff, 84. Ševčenko), Parma - Fiorentina 2:2 (5. a 90. M. Amoroso z pen. - 65. Pierini, 82. Ch. Amoroso), Perugia - Lecce 1:1 (73. Materazzi z pen. - 24. Vugrineč), Reggina - Inter Milán 2:1 (45. Possanzini, 50. Marazzina - 10. Recoba), AS Řím - Boloňa 2:0 (45. Totti, 62. vlastní Castellini), Udine - Brescia 4:2 (2. Sosa, 58. Iaquinta, 81. Gargo, 84. Muzzi - 64. Bisoli, 80. Diana), Neapol - Juventus 1:2 (41. Stellone - 67. Kovačevič, 75. Del Piero), Bari - Verona 1:1 (81. Andersson z pen. - 86. Gonnella), Bergamo - Lazio Řím 2:2 (20. vlastní Pancaro, 57. Zenoni - 3. Mihajlovič, 72. S. Inzaghi).