Rekordnímu pelotonu na severu Čech vládnou Němky

Tradičního závodu na severu Čech se letos účastní rekordní počet cyklistek (ilustrační foto) | foto: www.tourdefeminin.com

9 2010
Tři německé cyklistky v čele s Trixi Worrackovou, vítězkou z roku 2004, obsadily medailové posty při včerejší, zahajovací etapě Tour de Feminin v Krásné Lípě. Závod je tradičně zařazen do Světového poháru.

Po 116 km dorazil do cíle balík 16 žen a ve spurtu se trio Němek seřadilo 1. Worracková, 2. Düsterová, 3. Kasperová. Obhájkyně loňského prvenství Ruska Burčenkovová byla šestá, nejlepší Češka Havlíková 16. - dojela se ztrátou devíti vteřin ve druhé skupině.

"Na trati se docela bojovalo, ale úniky - jeden až pětatřicetivteřinový - byly zlikvidované. Až poslední vrchařská prémie na Vápence to roztrhala, avšak velké rozdíly nejsou," prohlásil ředitel závodu Jiří Vích.

Už po dvou kilometrech přišel hromadný pád, Němka Schingová musela pro jistotu do nemocnice na pozorování.

"Asi nic vážného.Některé ženy měly odřeniny." I ve vedru bylo tempo slušné, vítězka jela rychlostí skoro 36 km/h. Na start se postavilo 169 žen, to je rekord v 23leté historii závodu. Přitom se zároveň jede Giro d'Italia. "Asi se tady cyklistkám líbí," dodal Vích.

Z českých cyklistek na severu Čech jedou Jarmila Machačová, Gabriela Slámová nebo Lada Kozlíková. Ta ale v první etapě nabrala téměř půlhodinovou ztrátu na vítězku a její šance na dobré celkové umístění klesly na minimum.