Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Řehula ještě "Evropu" úplně nevzdal

9 2001
Praha - Filip Ospalý, ještě udýchaný po vítězném finiši do cíle Velké ceny Pražské energetiky v triatlonu, prohlásil, že zkusí přemluvit Jana Řehulu ke startu na mistrovství Evropy. "Byl výborný, po tom všem, co ho potkalo závodil skvěle," řekl vítěz. "Kdyby měl startovat třeba jen v družstvech, určitě by nám hodně pomohl." Řehula, který stále dohání tréninkové manko po těžkém zranění v Austrálii, doběhl do cíle čtvrtý, ale nebyl zklamán. Reportáž ze závodu najdete ZDE

"Jen malý Kuba je naštvaný, že jsem v cíli neměl ruce nad hlavou. Budu mu muset koupit čokoládu," říkal s úsměvem bronzový z olympijských her v Sydney a předával ubrečeného syna do náručí své snoubenky Báry.

"Kdybych byl v republice, tak bych v Karlových Varech startoval hned," přiznal. Jenže se hned zase vrací do tréninkového tábora ve Švýcarsku a od tud je to přece jen kus cesty. "Mohlo by to nabourat celou přípravu," vysvětluje. "Zatím jsem tady," rozpažil ruce. "A přitom bych v tuhle dobu už měl být tadyhle," dodal a vzdálenost mezi pravačkou a levačkou se o čtvrtinu zvětšila. "Nemá cenu abych ve Varech skončil dvanáctý a třeba zničil celou přípravu."

Nicméně přiznal, že jej mistrovství Evropy, které se koná 21. - 24. června láká. "Všechno budu muset ještě probrat se svým australským trenérem. Podle toho, co řekne, tak se zařídím," zakončil debatu.

Koordinátor reprezentace Jiří Jelínek, který má na starost nominaci potvrdil, že Řehula ještě start na šampionátu zcela nezavrhl. „Ale šlo by jen o start v drusžtvech, to mi řekl jasně,“ dodal Jelínek.

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze