Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Rally Hustopeče má prostou tajenku: vyhraje Kopecký, nebo Pech?

Vítězná posádka 43. ročníku Rallye Český Krumlov Jan Kopecký (vpravo) a Pavel Dresler | foto: ČTK

18 2015
Vedoucí muž domácího rallyového šampionátu Jan Kopecký míří se svou tovární Škodou Fabia R5 do Hustopečí. Na náročných erzetách tam v pátek a v sobotu svede další elektrizující souboj s lačnými pronásledovateli.

Šumava: Kopecký. Krumlov: Kopecký. Hustopeče: Kopecký. Pročpak ne? Určitě by si to v týmu Škoda Motorsport přáli. Jan Kopecký se spolujezdcem Pavlem Dreslerem vyhráli na západě a jihu Čech úvodní dva podniky Mistrovství ČR v automobilových soutěžích.

V pátek a v sobotu je čeká v okolí Hustopečí další náročný závod, ve kterém budou mít jasný úkol: Opět porazit konkurenty o titul v čele s Václavem Pechem. „Očekávám s ním další těžký souboj,“ potvrzuje vedoucí muž tuzemského šampionátu, který mezi vinice dorazí s tovární Škodou Fabia R5.

Pecha a jeho spolujezdce Petra Uhla ve vozu Mini John Cooper Works S2000 letos zatím provází smůla. Na Šumavě je zradila technika a na Krumlově přišli o vítězství až chybou v poslední rychlostní zkoušce. I proto jsou v průběžném hodnocení šampionátu až čtvrtí.

„Hustopeče jsou ale úplně jiný závod než Krumlov nebo Šumava, takže uvidíme, jak se s tím kdo vyrovná.

My chceme jako vždy bojovat o vítězství,“ sděluje Pech. Kromě zkušené plzeňské dvojice patří mezi další Kopeckého pronásledovatele aktuálně druhý muž pořadí MČR Pavel Valoušek se Škodou Fabia S2000 a třetí Roman Odložilík startující s vozem Ford Fiesta.

Agrotec Petronas Syntium rally 2015 začne na hustopečském náměstí zítra v 19.30. Na soutěžní jezdce čeká během dvou dní 150 ostrých kilometrů. Fanoušci se mohou těšit na 92 soudobých vozidel, která v druhé etapě doplní 14 historických aut.

Cílovou rampu by měla spatřit vítězná posádka opět na náměstí v Hustopečích v sobotu po 15. hodině.

Bude na ní slavit suverén šampionátu, nebo opustí smůla Pecha?Prodávání dětského oblečení ještě nebylo rychlejší
Prodávání dětského oblečení ještě nebylo rychlejší

Vyfoťte, vystavte, prodejte. Jednoduše přes mobilní aplikaci Bazaru eMimino.cz

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze