Ragbisté Vyškova získali titul, ve finále zdolali Tatru Smíchov

Momentka z finále ragbyové extraligy Vyškov vs. Tatra Smíchov (černá) | foto: Anna Vavríková, MAFRA

4 2016
Po dvaadvaceti letech slaví vyškovští ragbisté mistrovský titul. Druhý tým základní části extraligy ve finále na domácím stadionu porazil Tatru Smíchov 29:20. Třetí skončila Praga, která v souboji o bronz zdolala Říčany 22:10.

V utkání o titul vedl favorizovaný Vyškov po třech trestných kopech 9:0, ale Pražané do přestávky snížili a po změně stran se dokonce ujali vedení 15:12. Pak ale přišla rozhodující dvacetiminutovka, ve které Jihomoravané položili tři pětky.

„Soupeře jsme prakticky nepustili na naši polovinu a pozorná hra při bránění se nám vyplatila. Ve druhém poločase jsme pak naši převahu i vyčíslili položenými pětkami. Oslavy předchozího titulu v roce 1994 si sám pamatuji jako patnáctiletý, ale většina hráčů, co nyní slaví, v té době ještě nežila,“ řekl pro ceskeragby.cz trenér Vyškova Martin Hudák.

Zápas o bronzové medaile mezi celky Pragy a Říčan byl plně v režii Pražanů, kteří o výhře 22:10 rozhodli už během první půle. „Bohužel nám nevyšlo semifinále s Tatrou, ale i bronzové medaile jsou pro Pragu velkým úspěchem,“ řekl po utkání kouč vítězů Eduard Krützner.

Play-off ragbyové extraligy

Finále:
JIMI Vyškov - Tatra Smíchov 29:20 (9:5)
Body:
Martin Kovář 9, Šenk 7, Mendham a Chalabala po 5, Monček 3 - Rygl 10, Berounský a Danda po 5. Rozhodčí: Rázga. Pětky: 3:3. Červené karty: Doležal - Mára. Diváci: 1 000.

O 3. místo:
Praga - Říčany 22:10 (22:5)
Body:
Petr Čížek 12, Jung 10 - Rohlík 10. Rozhodčí: Heřman. Pětky 3:2.

Konečné pořadí extraligy: 1. Vyškov, 2. Tatra, 3. Praga, 4. Říčany, 5. Sparta Praha, 6. Slavia Praha, 7. Dragon Brno, 8. Petrovice.

Sestupují Petrovice, do extraligy postoupila Bystrc.

Témata: ragby