Argentinské rallye dál vládne Evans. Ale ještě to bude dlouhé, ví Brit

29 2017
Argentinská rallye má zatím jasného vládce, britský jezdec Elfyn Evans vyhrál úvodní etapu bezmála o minutu.

Osmadvacetiletý pilot Fordu Fiesta, který ještě v závodu mistrovství světa nikdy nezvítězil, vede po devíti rychlostních zkouškách o 55,7 sekundy před týmovým kolegou Madsem Östbergem z Norska. Evans byl nejrychlejší v šesti testech a v závěrečné páteční erzetě zvýšil náskok i přesto, že dojel až čtvrtý.

I argentinská soutěž tak potvrzuje, že po změně technických předpisů a odchodu továrního týmu Volkswagen ze seriálu bude šampionát vyrovnanější. Dosavadní čtyři rallye měly vždy jiného vítěze, vedle obhájce titulu Sébastiena Ogiera triumfovali Jari-Matti Latvala, Thierry Neuville a Kris Meeke.

Belgičana Neuvillea s vozem Hyundai zpomalil v Argentině defekt a je třetí, lídrovi mistrovství světa Ogierovi patří s dalším fordem po úvodní etapě čtvrté místo. „V sobotu budeme mít lepší výchozí pozici, nebudeme muset čistit trať,“ řekl Ogier.

Čtyřnásobný šampion Ogier ještě v Argentině nikdy nevyhrál, od vedoucího Velšana Evanse ho dělí minuta a sedm vteřin. „Otázkou je, zda dokážeme udržet tempo. Byl to krásný den, ale ještě to bude dlouhé,“ prohlásil Evans.

V sobotu je na programu dalších šest rychlostních zkoušek, v neděli se pojedou tři.