Prostějovští basketbalisté se vrátili k poctivé obraně

Momentka z utkání Pardubice - Prostějov | foto: Radek Kalhous, MAFRA

15 2014
Z těsné porážky v Pardubicích po prodloužení se basketbalisté Prostějova rychle otřepali. Proti silnému Děčínu výrazně přidali pod vlastním košem a vyhráli 87:72. V předcházejících zápasech přitom inkasovali v průběhu 97 a půl bodu. „Obrana se zlepšila. Hned od začátku jsme byli na vlastní polovině poctiví,“ pochvaloval si trenér orlů Zbyněk Choleva.

Potvrdí Hanáci zlepšený výkon ve středu od 17 hodin ve Svitavách? Proti Děčínu udeřili už v první čtvrtině a po pěti minutách vedli 17:4. Další útok si schovali na závěr třetí desetiminutovky. Po sérii 9:0 odskočili na rozdíl dvaceti bodů, a tím zlomili odpor válečníků.

„V útoku byl klíčovým hráčem Dylan Talley. Je silný na nohách, a to je velká výhoda. Umí dát koš, i když je faulovaný,“ komentoval výkon amerického křídla kouč. Talley se vrátil do sestavy po zdravotních problémech a byl se třiadvaceti body nejlepším střelcem utkání.

Další povedené vystoupení absolvoval také Radek Nečas. V Pardubicích dosáhl na svůj první triple double v kariéře, když šestnáct bodů podpořil jedenácti doskoky a stejným počtem asistencí. Proti Děčínu dal bodů jedenáct a přidal šest doskočených míčů a šest finálních přihrávek.

„Je to náš vůdce,“ řekl Choleva. Zkušené křídlo bere své zápasy s nadhledem. Nepatří mezi hráče, kteří sledují technické zápasy. „I v Pardubicích mi to řekl David Šteffel,“ pousmál se Nečas. Pak se ale prořekl: zápisy přece jen sleduje. Ale jedná se o týmové kolonky. „Dostáváme hodně bodů. S tím musíme něco udělat,“ prohlásil kapitán orlů a jeho slova okamžitě zabrala. Zlepšená obrana na Děčín platila.