Prohráli a cítí křivdu

2 2000
Hodně rozčileni odjížděli slávisté. Hráli špatně a ještě se proti nim postavili chybující rozhodčí. Od konce prvního poločasu jim chyběl přísně vyloučený Petrouš, který dostal dvě žluté karty. "První nebyla vůbec a druhá? Takových zákroků každý viděl v zápase mraky," prohlásil slávistický trenér František Cipro. K tomu se přidal neodpískaný faul na slávistu Skálu před vyrovnávacím gólem a také podivné čarování lajnového sudího Kašného. Když potřetí otočil aut ve prospěch Příbrami, neudržel se Cipro a vystartoval na něj z lavičky. Slavia vedla gólem ze 39. minuty. Míč Kukovi, který za Slavii nastoupil po sedmi letech, nádherně posadil na hlavu Tomáš Došek. Ale to byl jen záblesk, co favorit dokázal. Jinak hrál ospale a velmi nejistě v obraně. Vedle gólu se zaskvěl jediný Kozel nádherným volejem, jenž ještě za stavu 0:0 vyhlavičkoval Otepka z brankové čáry. Příbramští čekali na brejky, dostávali se do šancí, ale bez úspěchu je zakončovali. Až v závěru se dvakrát trefil vysoký Robert Novák, vždy mu přihrával Otepka. "Když od nás odcházel Radek Mynář do Sparty, vsadili jsme se, že dám víc gólů než on," vysvětloval Novák, proč se z něj stává kanonýr. Skóroval i ve čtvrtém zápase v řadě. Slavia se už na nic nezmohla. "Byli jsme lepší i v době, kdy slávisté hráli v jedenácti. Náš nejlepší podzimní zápas," pochvaloval domácí asistent František Kopač. Ten mužstvo koučoval místo ochraptělého Jiřího Kotrby, který jen postával u lavičky.

Branky: 70. a 78. Novák - 39. Kuka. Rozhodčí: Helebrant. ŽK: Grlič, Novák, Nehoda - Petrouš, Kuka, Kozel. ČK: 43. Petrouš (Slavia). Diváků: 8730. Poločas: 0:1.

Příbram: Špit - Šmejkal - Grlič (62. M. Nehoda), Podzemský - Otepka, Kučera, Jarolím, Novák, Rychlík - Zušťák (90. Zápotočný), Kulič.

Slavia: Černý - Rada - Kozel, Petrouš - L. Došek, Dostálek, Kozák, Lerch, Kuchař (80. Nečas) - T. Došek (64. Skála), Kuka (73. Zelenka).