Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Při zápase uctil Jacksonovu smrt. A dostal za to trest

Kanadský fotbal. | foto: Reuters

3 2009
Tenistka Serena Williamsová volila hezká slova. Podobně jako Roger Federer. To Arland Bruce III., hráč kanadského fotbalu v lize CFL, se rozhodl uctít smrt popové ikony Michaela Jacksona trochu akčněji a méně vhodně. Od ligy za to dostal trest.

Obdiv ke zpěvákovi Michaelu Jacksonovi se nemusí vždy vyplatit. Hráč kanadského fotbalu Arland Bruce III. z týmu Toronto Argonauts za něj dostal dva tresty za nevhodné chování a k tomu nespecifikovanou pokutu.

Jedenatřicetiletý hráč zařídil pro svůj tým v utkání s Hamilton Tiger-Cats první touchdown. Vzápětí ze sebe shodil helmu, dres a ramenní chrániče a lehnul si na záda na zem. Pak zkřížil ruce na prsou. Jako by byl pohřbený... Tak chtěl uctít smrt popové superstar Jacksona.

Rozhodčí ani ligu tím nenadchnul, proto přijde o peníze. "Není vždy snadné najít hranici, ale když si sundáte vybavení, abyste si lehli na zem a zdržovali hru, tak právě tam čára leží," uvedla CFL v prohlášení.

Nebylo to poprvé, co se Arland Bruce III. podobně provinil proti jejím pravidlům. Loni v září si proti stejnému soupeři po touchdownu dlouze nasazoval masku Spider-Mana.

Tentokrát se trenérovi Bartu Andrusovi svěřil, že chce uctít Jacksona. Jen neřekl jak. "Udělal jsem chybu, když jsem mu řekl, že jakmile se jednou dostane za čáru, nestarám se o to, co tam bude dělat," citovala trenéra agentura CP. "Ale Arland je s trestem smířený a příště zvolí vhodnější formu."

Autor:
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze