Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Přehled nejdůležitějších sportovních událostí v roce 2000

3 2000
-
Mistrovství světa: 18.-19. března kros (Vilamoura).

Mistrovství Evropy: 25.-27. února hala (Gent), 9. prosince kros (Malmö).

Zlatá liga: 30. června (Řím), 7. července (Paříž), 28. července (Oslo), 11. srpna (Curych), 16. srpna (Monako), 25. srpna (Brusel), 1. září (Berlín), 4. října finále (Dauhá).

Mistrovství republiky: 5.-6. února víceboje hala (Praha), 12.-13. února hala (Praha), 16. dubna chůze 50 km mužů a 10 km žen (Poděbrady), 21. května maraton (Praha), 15.-16. července (Plzeň), 21.-22. července víceboje (Praha), 24. září silniční běh (Běchovice, Praha), 28. října kros (Brno).

Další akce, doma: 29. ledna halový mítink Jablonex 2000 (Jablonec).

Zahraničí: 29.-30. ledna utkání Česko - Nizozemsko - Španělsko ve vícebojích (Zaragoza).

BASKETBAL

Mistrovství Evropy - muži, kvalifikace: 23. února Polsko - Česko, 27. února Česko - Estonsko, 22. listopadu Bělorusko - Česko, 27. listopadu Česko - Řecko, 29. listopadu Rakousko - Česko.

Ženy: 22. listopadu Bulharsko - Česko, 27. listopadu Česko - Lotyšsko, 29. listopadu Španělsko - Česko.

Poháry, muži: 22. a 29. března finále Koračova poháru, 18.-20. dubna finálový turnaj Evropské ligy (Soluň).

Ženy: 22. a 29. března finále Poháru Ronchettiové, 4.-6. dubna finálový turnaj Evropské ligy (Ružomberok).

CYKLISTIKA

Mistrovství světa: 29.-30. ledna cyklokros (St. Michiel-Gestel), 10.-15. října silnice (Francie), 25.-29. října dráha (Manchester), 24.-26. listopadu sálová cyklistika (Německo).

Mistrovství Evropy: 3.-5. srpna silnice (Polsko).

Mistrovství republiky: 9. ledna cyklokros (Mladá Boleslav), 22. června časovka (Brno), 25. června silnice (Brno), 21.-23. července dráha, 1. část (Brno), 28.-29. září dráha, 2. část (Brno), 20. - 21. října sálová cyklistika (Hustopeče).

Etapové závody doma: 5. až 13. května Závod míru, 2.-4. června Lidice 2000, 12.-16. července Ytong Bohemia Tour.

Zahraničí: 13. května až 4. června Giro d'Italia, 1. - 23. července Tour de France, 26. srpna - 17. září Vuelta.

FOTBAL

Mistrovství světa, kvalifikace: 15.-16. srpna, 2.-3. září, 7. - 8. října, 10.-11. října, 14.-15. listopadu.

Mistrovství Evropy: 10. června - 2. července (Nizozemsko, Belgie).

Mezinárodní utkání: 1.-10. února Carlsberg Cup (Česko, Hongkong, Mexiko a Japonsko), 23. února Irsko - Česko (Dublin), 29. března Česko - Austrálie, 3. června Česko - Německo (Praha).

Pohár ČMFS: 14. dubna čtvrtfinále, 2. a 3. května semifinále, 10. května finále.

Mistrovství Evropy do 21 let: 27. května - 3. června finálový turnaj (Slovensko).

Mistrovství Afriky: 19. ledna - 10. února (Ghana).

MS klubů: 5.-14. ledna (Brazílie).

Liga mistrů 1999-2000, osmifinále: třetí kolo 29. února a 1. března, 4. kolo 7. a 8. března, 5. kolo 14. a 15. března, 6. kolo 21. a 22. března, semifinále 2. a 9. dubna, finále 24. května (Paříž).

Pohár UEFA: 2. a 9. března osmifinále, 16. a 23. března čtvrtfinále, 6. a 20. dubna semifinále, 17. května finále (Kodaň).

Liga mistrů 2000-2001: 12. července a 19. července 1. předkolo, 26. července a 2. srpna 2. předkolo, 8. a 22. srpna 3. předkolo, 12.-13. září 1. kolo, 19. - 20. září 2. kolo, 26.-27. září 3. kolo, 17.-18. října 4. kolo, 24.-25. října 5. kolo, 31. října - 1. listopadu 6. kolo, 21.-22. listopadu start druhé fáze.

Interkontinentální pohár: 25. srpna (Tokio).

HÁZENÁ

Mistrovství světa - muži, kvalifikace: 5. ledna Rumunsko - Česko, 8. ledna Česko - Rumunsko, 12. ledna Česko - Itálie, 15. ledna Itálie - Česko, 19. ledna Slovensko - Česko, 23. ledna Česko - Slovensko.

Ženy, kvalifikace: 22.-26. listopadu, 29. listopadu-3. prosince, 6.-10. prosince.

Mistrovství Evropy, muži: 21.-30. ledna (Záhřeb, Rijeka).

Ženy, kvalifikace: 8. nebo 9. dubna Česko - Maďarsko, 15. nebo 16. dubna Maďarsko - Česko.

Finálový turnaj: 8.-17. prosince (Rumunsko).

HOKEJ

Mistrovství světa: 29. dubna - 14. května (Petrohrad).

Mistrovství světa do 20 let: 25. prosince - 4. ledna 2001 (Rusko).

Euro Hockey Tour: 8. - 13. února Švédské hry (Stockholm), 31. srpna - 3. září Česká pojišťovna Cup (Zlín), 8.-12. listopadu turnaj Karjala (Helsinky), 14.-20. prosince Baltika Cup (Moskva).

Evropská liga: 4. ledna čtvrtfinále Sparta - Norimberk, 11. ledna Norimberk - Sparta, 5.-6. února finálový turnaj.

Draft NHL: 23.-25. června (Calgary).

LYŽOVÁNÍ

Mistrovství světa: 12.-13. února lety na lyžích (Vikersund).

Světový pohár, skoky: Turné čtyř můstků: 1. ledna (Ga-Pa), 3. ledna (Innsbruck), 6. ledna (Bischofshofen).

Běh: 12.-13. ledna (Nové Město na Moravě), 17.-19. finále SP (Bormio).

Sjezdové lyžování: 15.-19. března finále (Bormio).

Mistrovství republiky: 15.16. ledna běh (Nové Město na Moravě), 29.-30. ledna skoky (Harrachov).

MOTORISMUS

Motocykly, plochá dráha: 15. října Zlatá přilba (Pardubice), 16. října Tomíčkův memoriál (Praha).

Zahraničí, mistrovství světa formule 1, Velké ceny: 12. března Austrálie (Melbourne), 26. března Brazílie (Sao Paulo), 9. dubna San Marino (Imola), 23. dubna Anglie (Silverstone), 7. května Španělsko (Barcelona), 21. května Německo (Nürburgring), 4. června Monako (Monte Carlo), 18. června Kanada (Montreal), 2. července Francie (Magny-Cours), 16. července Rakousko (Spielberg), 30. července Německo (Hockenheim), 13. srpna Maďarsko (Budapešť), 27. srpna Belgie (Spa), 10. září Itálie (Monza), 24. září USA (Indianapolis), 8. října Japonsko (Suzuka), 22. října Malajsie (Kuala Lumpur).

Mistrovství světa rallye: 20. - 23. ledna Monte Carlo, 10.-13. února Švédsko, 24.-27. února Keňa, 16. - 19. března Portugalsko, 30. března - 2. dubna Španělsko, 11. - 14. dubna Argentina, 8. - 11. června Řecko, 13. - 16. července Nový Zéland, 17. - 20. srpna Finsko, 7. - 10. září Čína, 28. září - 1. října Francie, 12. - 15. října Itálie, 9. - 12. listopadu Austrálie, 23. - 26. listopadu Velká Británie.

Rallye vytrvalostní: 6. - 23. ledna Rallye Paříž - Dakar - Káhira.

Mistrovství světa silničních motocyklů, Velké ceny: 19. března JAR, 2. dubna Malajsie, 9. dubna Japonsko, 30. dubna Španělsko, 14. května Francie, 28. května Itálie, 11. června Katalánsko, 24. června Nizozemsko, 9. července Anglie, 23. července Německo, 20. srpna Brno, 3. září Portugalsko, 17. září Španělsko, 7. října Brazílie, 15. října Japonsko, 29. října Austrálie.

Motocykly, šestidenní: 31. října - 5. listopadu (Granada).

Plochá dráha, Grand prix: 8. července kontinentální finále MS (Lonigo), 29. července (Coventry), 13. srpna interkontinentální finále MS (Holstedt), 2. září (Vojens), 23. září (Bydhošť).

Mistrovství světa na ledě: 26. - 27. února finále družstev (Berlín), 11. - 12. března finále jednotlivců (Assen).

OLYMPISMUS

XXVII. letní olympijské hry: 15. září - 1. října (Sydney, fotbalový turnaj začne už 13. září).

PLAVÁNÍ

Mistrovství světa: 16. - 19. března krátký bazén (Atény), 27. července - 7. srpna (Mnichov), 17. - 22. listopadu dálkové plavání (Honolulu).

Mistrovství Evropy: 28. června - 9. července (Helsinky), 14. - 17. prosince krátký bazén (Valencie).

Mistrovství republiky: 16. - 18. června (Praha).

TENIS

Doma: 4. - 6. února 1. kolo Davis Cupu Česko - Velká Británie (Ostrava), 29. dubna - 7. května Czech Open mužů (Praha), 8. - 16. července Czech Open žen (Praha).

Zahraničí: 1. - 9. ledna Hopmanův pohár (Perth), 7. - 30. ledna Australian Open (Melbourne), 7. - 9. dubna čtvrtfinále Davis Cupu, 24. - 30. dubna utkání skupiny B Poháru federace (Slovensko, Česko, Švýcarsko, Rakousko), 22. - 28. května Světový pohár družstev mužů (Düsseldorf), 29. května - 11. června French Open (Paříž), 26. června - 9. července Wimbledon (Londýn), 14. - 16. července semifinále Davis Cupu, 28. srpna - 10. září US Open (New York), 13. - 19. listopadu Turnaj mistryň (New York), 20. - 26. listopadu finále Poháru federace, 27. listopadu - 3. prosince Turnaj mistrů (Lisabon), 15. - 17. prosince finále Davis Cupu.

VOLEJBAL

Kvalifikace OH, muži: 3. ledna Česko - Nizozemsko, 4. ledna Česko - Jugoslávie, 5. ledna Česko - Polsko, 7. ledna Česko - Bulharsko, 8. ledna Česko - Lotyšsko (vše v Katovicích).

OSTATNÍ

BIATLON: 9. - 27. února mistrovství světa (Oslo).

BOBY: 14. - 15. ledna mistrovství Evropy (Cortina d'Ampezzo), 2. - 13. února mistrovství světa (Altenberg).

DOSTIHY: 25. června České derby (Chuchle), 8. října Velká pardubická steeplechase.

FLORBAL: 14. - 21. května mistrovství světa (Norsko).

HOKEJBAL: 8. - 11. června mistrovství Evropy (Most).

JUDO: 11. - 12. března Aral Czech Cup (Praha), 18. - 21. května mistrovství Evropy (Vratislav), 18. - 19. listopadu mistrovství Evropy družstev (Belgie).

KANOISTIKA: 6. - 9. července mistrovství Evropy (Poznaň).

KRASOBRUSLENÍ: 13. - 16. ledna finále Grand prix (Lyon), 6. - 13. února mistrovství Evropy (Vídeň), 26. března až 2. dubna mistrovství světa (Nice).

MODERNÍ GYMNASTIKA: 1. - 4. června mistrovství Evropy (Zaragoza), 8. - 10. prosince finále Světového poháru (Glasgow).

MODERNÍ PĚTIBOJ: 12. - 18. června mistrovství světa (Řím), 3. - 9. července mistrovství Evropy (Székesfehérvár).

ORIENTAČNÍ BĚH: 1. - 7. července mistrovství Evropy (Ukrajina).

PARALYMPIJSKÉ HRY: 18. - 29. října (Sydney).

POZEMNÍ HOKEJ: 28. - 30. ledna halové mistrovství Evropy žen (Vídeň).

RYCHLOBRUSLENÍ: 3. - 5. března mistrovství světa (Nagano).

ŘECKOŘÍMSKÝ ZÁPAS: 13. - 16. dubna mistrovství Evropy (Moskva).

SÁNĚ: 14. - 16. ledna mistrovství Evropy (Winterberg), 4. - 6. února mistrovství světa (Sv. Mořic).

SKIBOBY: 15. - 22. ledna mistrovství světa (St. Johann), 3. - 5. března Světový pohár (Jablonec), 17. - 19. března finále Světového poháru (Deštné v Orlických horách).

SOFTBAL: 7. - 15. července mistrovství světa mužů (JAR).

SPORTOVNÍ AEROBIK: 12. - 14. května mistrovství světa (Montreux).

SPORTOVNÍ GYMNASTIKA: 27. - 30. dubna mistrovství Evropy žen (Paříž), 25. - 28. května mistrovství Evropy mužů (Brémy).

STOLNÍ TENIS: 13. - 16. ledna finále série turnajů ITTF Pro Tour (Sydney), 19. - 26. února mistrovství světa družstev (Kuala Lumpur), 20. - 30. dubna mistrovství Evropy (Brémy).

ŠERM: 30. června - 2. července mistrovství světa (Budapešť).

TRIATLON: 29. - 30. dubna mistrovství světa (Perth), 18. června mistrovství republiky (Poděbrady), 18. června mistrovství světa v dlouhém triatlonu (Nice).

VESLOVÁNÍ: 27. - 28. května Primátorky (Praha), 2. - 6. srpna mistrovství světa v neolympijských disciplínách (Záhřeb).

VODNÍ SLALOM: 1. - 4. června mistrovství světa (Trignac), 24. - 25. června mistrovství Evropy (Mezzana).

VZPÍRÁNÍ: 22. - 30. dubna mistrovství Evropy (Sofie).

XIII. VŠESOKOLSKÝ SLET: 26. června - 2. července (Praha).

Autor:






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze