Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Světový biatlon v Novém Městě? V prosinci. Vstupenky? Klidně hned

ČESKÉ VLAJKY. Diváci na tribunách během stíhacího závodu biatlonistek v Novém Městě na Moravě. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

16 2016
Světový pohár v biatlonu se do Nového Města vrátí až v polovině prosince, ale předprodej vstupenek zahájili organizátoři už nyní. „Nové Město biatlonový svět loni doslova ohromilo,“ vzpomíná šéf svazu Jiří Hamza. Bude takový i příští ročník a padne znovu magická stotisícová hranice v počtu fanoušků?

Loni do Nového Města na Moravě dorazilo za tři dny na Světový pohár v biatlonu přes sto tisíc fanoušků. „Všichni sportovci, kterých jsem se ptal, byli u vytržení. Říkali mi: Kam se hrabe Německo...“ povídal tehdy Michal Šlesingr.

„Zní to neskromně, ale čekali jsme, že jich přijde tolik. I když to, co naši závodníci vyvolali, nám pořád hlava nebere. Že se lidé rvou o lístky na biatlon, to je nádherný sen,“ přidal se prezident organizačního výboru Jiří Hamza.

Cena vstupenek

Vícedenní vstupenka: Sektor A, B, D, E1 (1 600 Kč), sektor E2 (1 400 Kč), VIP (11 900 Kč)

Pátek: Sektor A, B, D, E1 (550 Kč), sektor E2 (450 Kč), VIP (4 000 Kč)

Sobota: Sektor A, B, D, E1 (650 Kč), sektor E2 (550 Kč), VIP (5 000 Kč)

Neděle: Sektor A, B, D, E1 (650 Kč), sektor E2 (550 Kč), VIP (5 000 Kč)

Novoměstský Světový pohár byl následně na konferenci Forum Nordicum zvolen jako ten úplně nejlepší. I proto byli nejen fanoušci, ale i biatlonisté zklamáni, že se letošní ročník nejprestižnějšího biatlonového poháru do Vysočina arény nevrátí.

„Je ostudou, že Nové Město není letos v kalendáři Světového poháru poté, jakou úžasnou atmosféru nám loni přichystalo,“ řekl třeba francouzský fenomén Martin Fourcade.

Ale to je minulost, teď už se fanoušci mohou o vstupenky rvát znovu.

Světový pohár v biatlonu se v Novém Městě na Moravě uskuteční až za deset měsíců, ale předprodej vstupenek začal už v pondělí 15. února přes síť Ticketstream.

Sektory novoměstských tribun během Světového poháru v biatlonu mezi dny 16. - 18. 12. 2016.

Sektory novoměstských tribun během Světového poháru v biatlonu mezi dny 16. - 18. 12. 2016.


A na co se mohou fanoušci těšit? Program bude nesmírně atraktivní! V pátek poběží biatlonisté i biatlonistky sprint, v sobotu stíhačku a celý víkendový program zakončí třicítka nejlepších - tedy závod s hromadným startem.

„Věříme, že v prosinci 2016 bude atmosféra ve Vysočina Areně stejná jako při předchozím ročníku. Od ledna dostáváme desítky dotazů denně na to, kdy spustíme předprodej vstupenek. I proto jsme se rozhodli vyjít fanouškům vstříc a začít s předprodejem již nyní,“ vysvětlil Jiří Hamza.

Autor:


On-line celý on-line

Po stříbrné medaili a dvou pátých místech už na poslední vystoupení na šampionátu nezbývalo Ondřeji Moravcovi dost sil. Cílem hromadného závodu v Hochfileznu projel na šestnáctém místě.Moravec: Super mistrovství. Ale dnes už jsem na to vážně neměl

On-line reportáž končí, díky za pozornost, kterou jste věnovali nejen jí, ale i těm z ostatních závodů v Hochfilzenu. Biatlonový šampionát je minulostí, Češi získali čtyři medaile (jedno zlato, dvě stříbro a jeden bronz). Ze stránek iDNES.cz rozhodně neodcházejte, už teď se začtěte do shrnujícího zpravodajství a počkejte si také na bezprostřední ohlasy od našeho reportéra Tomáše Macka. Hezký zbytek nedělního odpoledne!

Najdete na iDNES.czmobilní verze