Pozemní hokejisté Litic sahají po mistrovském titulu

ilustrační foto | foto: Jiří Bervida, MAFRA

15 2010
Stačí jediná výhra a v Liticích začnou obrovské oslavy. Pozemní hokejisté z okraje Plzně jsou totiž blízko zisku titulu mistrů České republiky! V úvodním finále extraligy dobyli hřiště pražských Bohemians, soupeře po remíze 2:2 v normální hrací době přetlačili v penaltovém rozstřelu.

"Penalty jsou vždycky loterií, tentokrát se šťastným koncem pro nás. Stalo se tak přesto, že se nám v rozstřelu střelba příliš nedařila," konstatoval litický trenér Michal Soukup.

V sérii hrané na dvě vítězství se jeho tým ujal vedení. Druhé finále je kvůli reprezentační pauze na programu až v sobotu 26. června, Litice mohou na domácí půdě dokonat zlatou jízdu a zisk historicky prvního titulu českých šampionů.

Plzeňané začali úvodní finále dobře, vlétli na soupeře a během první desetiminutovky si vytvořili tři gólové příležitosti, ale ani jednu nevyužili. Naopak "klokanům" se z ojedinělého brejku podařilo díky šťastné teči skórovat a těsné vedení udrželi až do přestávky.

"V prvním poločase nás soupeř vyučil z produktivity. Proměnil jedinou svoji šanci, zatímco my jsme spálili několik tutovek. Jednogólové manko nás hodně znervóznilo, hráli jsme zbrkle a soupeř neměl větší problém s přerušováním našich útoků," zlobil se po prvním poločase kouč Soukup.

Po přestávce se ale Litice znovu nadechly a rychle si vytvořily územní převahu. Vyrovnaní přišlo z trestného rohu, kdy přesně do pravého dolního rohu pálil Tomáš Koryťák.

Jenže devět minut před koncem se Bohemians znovu dostaly do ojedinělého útoku, po nešťastné teči se míček dostal k Maříkovi a ten svým druhým gólem v utkání znovu poslal domácí do vedení.
Litice ale ani tahle branka nezlomila.

Soupeře zatlačily do těžké defenzivy a znovu se prosadily po trestném rohu, střelcem vyrovnávací branky byl Dolejš.

V penaltovém rozstřelu se příliš nedařilo střelcům. Hned první střela Pražanů šla mimo, hráči obou týmů poté nastřelili po jedné tyči.

Nakonec byli šťastnější Litičtí, kteří z pěti penalt proměnili tři, zatímco Bohemians ze čtyř jen jednu.

"Ve druhé půli se náš výkon zvedl, ale neproměňovali jsme šance. Nakonec nás zachránily dva góly z trestných rohů. Z nich se nám přitom v posledních utkáních vůbec nedařilo,"mínil litický trenér.

Jeho tým je i tak blízko přepsání klubové historie.