Pozemkářům úvod turnaje o olympiádu nevyšel, vysoko podlehli Japonsku

JAPONSKÁ HVĚZDA. Hiroki Sakamoto nastřílel českým pozemním hokejistům hattrick. | foto: Profimedia.cz

26 2012
Vysněná premiérová účast na olympiádě se českým pozemním hokejistům vzdálila. Ve svém prvním vystoupení na kvalifikačním turnaji v Kakamigahaře podlehli domácímu Japonsku 0:6.

Češi drželi se soupeřem krok do závěru prvního poločasu, pak domácí poslali do vedení Kacujoši Nagasawa a Hiroki Sakamoto. Krátce po přestávce zvýšil opět Sakamoto a stejný hráč v závěru zápasu trefou z trestného rohu  kompletoval hattrick a dovedl Japonsko k vysoké výhře.

Dalším soupeřem výběru trenéra Michala Tomse bude v sobotu hlavní favorit na postup Jihoafrická republika, v pondělí se pak Češi utkají s Rakouskem, ve středu s Čínou a v pátek s Brazílií.

Na olympiádu v Londýně postoupí jen vítěz finále, které si zahrají dva nejlepší týmy po duelech ve skupině každého s každým.

Program úvodního dne kvalifikace narušil silný déšť, kvůli kterému byl na pátek přeložen druhý poločas zahajovacího utkání mezi Čínou a Rakouskem. Dohrávku zvládla lépe Čína, která se radovala z těsné výhry 1:0.