Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pozapomenutý Němec Siem si při hře zpívá a myslí na své psy. Teď vede

Marcel Siem.

5 2010
K velkému překvapení se schyluje v dějišti letošního Ryder Cupu. Po vítězství ve Wales Open totiž sahá málo známý Němec Marcel Siem, jemuž bilance jedenácti ran pod par dává po třech kolech náskok tří a více úderů na další v pořadí.

Jestli někdo čekal, že po včerejších 67 ranách devětadvacetiletý čahoun (189 centimetrů) znervózní, hrubě se mýlil. Siem zahrál ještě o jednu ránu lepší skóre a dokázal, že v golfu není nic dobře odhadnutelné.

Před touto pravdou se ovšem bude muset mít na pozoru v nedělním finálovém kole. Tlak na jeho osobu bude takový, jaký už dlouho nezažil. Vlastně ani při svém jediném vítězství na European Tour ne, protože před šesti lety v Dunhill Championship útočil ze zadních pozic.

Populární svým copánkem a známý neurotickými výlevy nikdy svou kariéru neposunul do závratných výšek. To, že se o to tentokrát pokouší, zavdalo příčinu zavzpomínat, jak na turnaji v Kolíně nad Rýnem vzteky zlomil hůl a rozplakal několik přihlížejících dětí.

"Vyděsil jsem je. Cítil jsem se hrozně a doufám, že se mi nic takového už nepřihodí," kál se.

Sousloví "málo známý" se vlastně na Siema tak úplně nehodí. Spíš "pozapomenutý" na 294. místě světového žebříčku. Pomýšlet odtud na Ryder Cup je zhola nemožné, ale kdyby na hřišti Twenty Ten v Celtic Manor vyhrál...

Nikdy se nezúčastnil žádného majoru. Ale rád by. "Uklidnil jsem se. Při hře si zpívám y myslím na své psy," prozradil. Stejně jako v prvním kole zahrál lídr bez bogey, ale o tři zvýšil počet svých birdie.

Nízká čísla, Gallacher rekordních 63

Počasí tentokrát účastníkům turnaje přálo a na rozdíl od základních kol se v průměru hrála nižší čísla. Unikátních 63 ran (o dvě rány rekord hřiště) vyneslo Skota Stephena Gallachera na dělené čtvrté místo se skóre -7.

Muž, jenž nedávno prodělal těžkou léčbu virového onemocnění prostřednictvím steroidů, se svěřil: "Úplně mě to odrovnalo. Ještě v tomto týdnu jsem se cítil příšerně."

O jeden úder lépe, na osmi ranách pod parem, jsou Španěl Gonzalo Fernandez-Castaňo a Dán Thomas Björn. Dělí se o druhou příčku, ale celé tři údery za Siemem.

Jedním z mála, komu se dnes nedařilo, byl kapitán evropského rydercupového týmu Colin Montgomerie. Zahrál prvé nad par (76) a klesl na 47. pozici.

Colin Montgomerie

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze