Volejbalistky Olomouce neuhrály v poháru proti Kazani ani set

Olomoucký blok se snaží zastavit útok Rusky Voronkovové z Kazaně. | foto: Tomáš Frait, MF DNES

11 2017
Volejbalistky Olomouce prohrály v úvodním utkání 2. kola Poháru CEV na domácí palubovce s Dynamem Kazaň hladce 0:3, když v každém setu dokázaly uhrát shodně 16 bodů.

Lídr ruské superligy a bývalý vítěz Ligy mistryň měl zápas pod kontrolou a Hanačkám nedal naději pomýšlet na zvrat. Odveta v Kazani je na programu ve čtvrtek 26. ledna.

Šampionky Ligy mistryň z roku 2014 od začátku potvrzovaly roli jasných favoritek. Rychle získaly náskok 12:3 a kralovaly na síti v útoku i na bloku. Ruský tým na chvíli polevil jen v závěru prvního setu za stavu 21:11.

V úvodu druhého dějství poprvé a naposledy svěřenkyně trenéra Jiřího Teplého vedly, byť o jediný bod. Hráčky Kazaně diktovaly nekompromisně dál tempo zápasu. O body na olomoucké straně se starala především smečařka Michalíková, proti ruské obraně bodovala jedenáctkrát. Kazaň proměnila první mečbol po 74 minutách hry.