Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Podívejte se na to, jak na PGA Tour voda vyplivla míček zpět na břeh

Talentovaný americký golfista Jamie Lovemark předvedl na Frys.com Open jednu z nejpodivuhodnějších ran, které byly na PGA Tour zahrány. | foto: AP

27 2009
Americký golfista Jamie Lovemark se na Frys.com Open zaskvěl ránou, nad kterou zůstává rozum stát. Svůj míček poslal pod hladinu, ten ale za moment vyskočil zpět na břeh.


Tento 21letý hráč dlouho bojoval o vítězství v turnaji. Přitom stejně jako jeho soupeř v play-off Rickie Fowler teprve nedávno přestoupil k profesionálům. Třetí do rozstřelové party byl pozdější vítěz Troy Matteson.

Play-off začalo na osmnáctce a nejdelší drive předvedl Lovemark, míček posadil pohodlně na fairway. Přesto to s ním chvíli vypadalo bledě a zdálo se, že ztratil šanci na vítězství.

Svou druhou ránu totiž poslal napravo od greenu, hned po odpalu mladý Američan věděl, že je zle. A za pár vteřit zklamaně sledoval, jak míček spolkla hladina jezera a vytáhl další míček a vyrazil ke břehu dropovat.

Pro zhlédnutí videa klikněte ZDE

Tam ale s překvapením zjistil, že míček, který skončil pod hladinou, jezero jaksi odmítlo přijmout a "vyplivlo" jej na břeh. Lovemark tedy neměl žádnou trestnou ránu, chipem si přihrál na pár centimetrů k jamce a zůstal ve hře o titul.

Byla to jen jedna z úžasných ran, které byly ve Scottsdale o víkendu k vidění. Během soboty padly hned tři hole-in-one. A navíc i jeden albatros. Aby to nebylo vše, v neděli nováček Fowler přidal další hole-in-one.

Nad žádným z těch kousků se údivem nekroutilo hlavou jako nad tou Lovemarkovou. Zařadila se mezi nejpodivuhodnější rány, které byly na PGA Tour kdy zahrány. Mezi nimi ční slavný chip Tigera Woodse na Masters 2005, který byl i díky zastavení míčku s "fajfkou" na hraně jamky použit i v reklamě na Nike.

S vodou je na Masters spojena i další již tradiční akce. Během tréninku hráči za dozoru spousty diváků posílají na šestnácté jamce po hladině "žabky" s cílem skončit na greenu.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze