Házenkářky Mostu vyhrály první semifinále až na sedmičky, Slavia jasně

Házenkářky Mostu v útočné akci (ilustrační foto). | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

26 2014
Házenkářky Slavie a Mostu si v semifinále play-off interligy připsaly první vítězství. Jejich výhry se však rodily rozdílně. Obhájkyně titulu ze severu Čech se mohly proti Porubě radovat až po sedmimetrových hodech. To nejvýše nasazená Slavia přehrála Zlín jasně 32:24,

Vyrovnanost zápasu předznamenaly už vzájemné duely v základní části, v nichž Most doma vyhrál o gól a Poruba o dva. Úvodní semifinále se dlouho lépe vyvíjelo pro hosty, v prvním poločase Poruba vedla o pět a ve druhém o čtyři góly. Černí andělé se ale v závěru vzchopili a tři minuty před koncem šli poprvé do vedení (25:24).

Přesto měl blíž k výhře soupeř, ale za nerozhodného stavu z poslední akce trefila Hrbková břevno a z dorážky v závěrečné sekundě Uhráková jen brankářku Mülnerovou. Rozstřel ze sedmimetrových hodů pak rozhodla až devátá série, v níž nedala gól porubská Minarčíková.

Favorizovanou Slavii nezastavila ani skutečnost, že semifinále nemůže hrát ve své hale v Edenu. V náhradním dějišti v Lovosicích nedaly Pražanky šanci soupeři stejně jako v obou vzájemných zápasech základní části, v nichž byl rozdíl ve skóre pokaždé dvouciferný.

Druhé zápasy sérií na tři vítězství se uskuteční v neděli na stejných místech.