Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Plavec zvítězil, poklekl na stupních a řekl své milé: Vezmeš si mě?

americký plavec Matt Grevers | foto: Profimedia.cz

15 2012
Tolik chtěl skončit první, ještě víc než kdykoli předtím. "Musel jsem. Jinak by celý můj plán zkrachoval," líčí americký plavec Matt Grevers. Vyšlo to, dvojnásobný olympijský vítěz vyhrál Velkou cenu Missouri a na stupních vítězů předvedl asi nejlepší "dohmat" celé kariéry.

V přímém přenosu tam požádal o ruku svou přítelkyni, taktéž americkou plaveckou reprezentantku Annie Chandlerovou.

"Nepřirozené mi přišlo leda tak to, že mě Matt chtěl mít vedle sebe na stupních vítězů," popisovala nyní již zasnoubená sportovkyně, že fintu svého partnera do poslední chvíle netušila. "Když si kleknul a já spatřila nablýskanou krabičku na prsten, už jsem věděla. A úplně se mi podlomila kolena."

Ve dnech, kdy řada lidí více či méně (záleží na vkusu) slaví svátek zamilovaných, je v záplavě zamilovaných esemesek nebo "roztomilých" přání takovýto způsob vyjádření lásky unikátní. A také dost náročný k opakování.

Abyste svou milou či milého okouzlili stejně jako Grevers, potřebovali byste minimálně tři věci.

1) Originální nápad.

2) Dost vysokou sportovní výkonnost, však má Grevers kromě olympijských zlatých medailí i dva triumfy z mistrovství světa (i když všechny "jen" ze štafet). "Bez prvního místa by to nebylo ono," řekl plavec, proč svištěl vodou s ještě větší motivací než jindy.

3) Podrobný plán - zatímco on s medailí na krku stoupal na místo určené vítězům, jeho starší bratr Andy mu nenápadně podstrčil krabičku s prstenem.

A pak přišlo nefalšované dojetí, objetí a hlavně to nejdůležitější, odpověď na otázku: Vezmeš si mě?

Ano.
Témata: plavání


Najdete na iDNES.czmobilní verze