Suverénní jízda Ledecké: v Rogle vládla paralelnímu obřímu slalomu

23 2016
Paralelní obří slalom ve slovinské Rogle vyšel snowboardistce Ester Ledecké na jedničku. Vyhrála kvalifikaci a pak i všechny čtyři vyřazovací jízdy. A mohla tak slavit druhé vítězství v této sezoně Světového poháru, celkem je to už její pátý pohárový triumf v kariéře. Dvacetiletá Ledecká ve finále porazila bývalou světovou šampionku Marion Kreinerovou z Rakouska.

Ledecká opanovala i druhý obří slalom v tomto ročníku Světového poháru, v prosinci nenašla přemožitelku v italské Carezze. V čele hodnocení alpských disciplín vystřídala Rusku Jekatěrinu Tuděgeševovou, která dnes skončila třetí.

„Byl to skvělý závod. Vůbec jsem nevěřila, že budu takhle jezdit v podstatě bez chyby. Taky tomu pomohlo tohle skvělý prkno,“ řekla Ledecká.

Po prvenství v kvalifikaci Ledecká v osmifinále vyřadila Švýcarku Ladinu Jennyovou, kterou porazila o 91 setin sekundy. V dalším kole na českou závodnici nestačila o téměř dvě sekundy dvaačtyřicetiletá rakouská legenda Claudia Rieglerová.

NA STUPNÍCH VÍTĚZŮ. Šťastná Ester Ledecká (uprostřed) slaví triumf v závodě...
Ester Ledecká

Nejtěsnější souboj svedla Ledecká v semifinále s Ruskou Jelizavetou Salichovovou, nad kterou zvítězila o dvě desetiny. Finálové jízdě jasně kralovala, když byla o 4,44 sekundy rychlejší než Kreinerová.

Za týden pokračuje Světový pohár městským závodem v Moskvě. „Je hodně specifický,“ řekla Ledecká o paralelním slalomu, který se jezdí na speciální rampě a snowboardistky si na trati před závodem nezatrénují. „Je to totálně ledovatý a první kvalifikační jízdu jedete nerozcvičený, ale těším se,“ prohlásila.

Přesně před rokem si Ledecká na šampionátu plnila sen:

SP ve snowboardingu v Rogle (Slovinsko)

paralelní obří slalom:
Muži:
1. Sobolev (Rus.), 2. Jankov (Bul.), 3. Wild, 4. Dětkov (oba Rus.).
Průběžné pořadí obřího slalomu (po 2 závodech): 1. Jankov a Sobolev oba 1800, 3. Wild 890.
Průběžné pořadí SP (po 4 závodech): 1. Jankov 3090, 2. Sobolev 1996, 3. Felicetti (It.) 1700.

Ženy: 1. Ledecká (ČR), 2. Kreinerová (Rak.), 3. Tuděgeševová, 4. Salichovová (obě Rus.).
Průběžné pořadí obřího slalomu (po 2 závodech): 1. Ledecká 2000, 2. Kreinerová 1200, 3. Tuděgeševová 1200.
Průběžné pořadí SP (po 4 závodech): 1. Ledecká 2790, 2. Tuděgeševová 2560, 3. Kummerová (Švýc.) 1760.