Ostrava se trápila s týmem ČZU, ale probila se do čela extraligy

České Budějovice - Ústí nad Labem | foto: Ladislav Němec, MAFRA

30 2010
Pětisetovou bitvu svedli volejbalisté Ostravy s týmem ČZU. Po dlouhém duelu pražského soupeře přemohli a posunuli se do čela extraligové soutěže. Trápili se i obhájci titulu z Českých Budějovic, přesto uspěli a jsou druzí. Dosavadní lídr soutěže Liberec má ve 23. kole volno.

V úvodní sadě na jihu Čech hosté z Ústí nad Labem favorita zaskočili. Vyhráli 26:24 a i dál pokračovali v dobrém výkonu. V druhém setu mělo Ústí dva setboly, pak ale nad sítí začal úřadovat domácí blokař Mach a misky vah se začaly naklánět na budějovickou stranu.

V polovině čtvrtého setu domácí blokař Sukuba špatně došlápl a musel střídat, krátce nato ústecký Vampola prudkou smečí do obličeje knokautoval nahrávače Sládečka. Mistra tyto dva momenty vyvedly z tempa a hosté odvrátili dva mečboly. Až při třetím zápas skončil a Jihostroj slavil vydřenou výhru 3:1.

Trenér vítězů Petr Brom ocenil kvalitní výkon Ústí. "Čekali jsme lehčí utkání. Soupeř hrál především výborně v poli a při vykrývání. Sukubovo zranění mi přidělalo šedivé vlasy. Má obrovský výron, pojede na rentgen, jen se modlím, aby to nebylo vážnější zranění," poznamenal Brom.

Středočeské derby v Benátkách nad Jizerou hladce vyhráli hosté z Příbrami, odpor havířovského nováčka ve Zlíně zlomila až ztracená koncovka druhé sady. Kolo zakončí pondělní dohrávka mezi Kladnem a Brnem.