Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Oštěpařka Tomečková v olympijské formě

3 2000
Z á h ř e b - Americký atlet Allen Johnson zaběhl na mítinku Grand Prix II. kategorie nejlepší letošní světový čas v běhu na 110 metrů překážek o hodnotě 13,10 vteřiny a zvítězil. V dobrém světle se v chorvatské metropoli představila česká oštěpařka Nikola Tomečková, jejíž výkon 61,68 centrimetru je přesně o 68 centimetrů lepší než limit pro účast na olympijských hrách.

Tomečková obsadila čtvrté místo, Helena Fuchsová byla v běhu na 400 metrů pátá a Vladimír Maška skončil mezi kladiváři desátý.

Výsledky, disciplíny Grand Prix:
Muži:
400 m přek.:
1. Thomas (USA) 48,60 s., 2. Matete (Zamb.) 48,87, 3. Gorban (Rus.) 49,21,
trojskok: 1. Achike 17,16 s., 2. Golley (oba Brit.) 16,95, 3. Kočkin (Rus.) 16,93,
kladivo: 1. Sidorenko (Rus.) 79,90 cm, 2. Gécsek (Maď.) 79,62, 3. Kobs (Něm.) 79,01, ...10. Maška (ČR) 76,39.

Ženy:
400 m:
1. Pospelovová 50,66 s., 2. Gončarenková (obě Rus.) 50,98, 3. Andersonová (USA) 51,40, ... 5. Fuchsová 52,20, Burianová (obě ČR) nedokončila,
100 m přek.: 1. Ennisová-Londonová (Jam.) 12,78 s.,
oštěp: 1. Menéndezová (Kuba) 65,20 cm, 2. Krasnikovová (Rus.) 63,74, 3. Bissetová (Kuba) 63,44, 4. Tomečková (ČR) 61,68.

Z ostatních výsledků:
Muži:
100 m:
1. Thompson (Barb.) 10,17 s., 2. Mitchell (USA) 10,18,
200 m: 1. Thompson 20,16 s., 2. da Silva (Braz.), 3. Mitchell oba 20,43,
400 m: 1. Haughton (Jam.) 44,99 s.,
1500 m: 1. Koech 3:35,32 min., 2. Lagat (oba Keňa) 3:35,57,
110 m přek.: 1. Johnson (USA) 13,10 s.,
3000 m přek: 1. Chelule (Keňa) 8:21,40 min.,
výška: 1. Boateng (Kan.) 234 cm, 2. Rhoden (Něm.), 3. Holm (Švéd.) oba 231.

Ženy:
100 m:
1. Sturrupová (Bah.), 2. Deversová (USA) obě 11,38 s., 3. Bikarová (Slovin.) 11,40,
200 m: 1. Bikarová 22,94 s., 2. Jayasingheová (S.Lanka) 22,98,
800 m: 1. Vriesdeová (Sur.) 2:00,02 min.,
400 m přek.: 1. Perníaová-Daimiová (Kuba) 54,14 s.,
výška: 1. Kirchmannová (Rak.) 189 m.

Autor:






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze