Ondrášková je v Budapešti v semifinále, Šafářová si o titul v Bastadu nezahraje

Lucie Šafářová | foto: AP

9 2010
Tenistka Lucie Šafářová skončila na turnaji v Bastadu těsně před branami finále. Turnajová trojka nestačila v semifinále na druhou nasazenou Aravane Rezaiovou, jíž podlehla ve dvou setech 3:6, 3:6. Do semifinále se v Budapešti probila Zuzana Ondrášková, která vyřadila španělskou hráčku Anabel Medinaovou Garriguesovou 7:5, 1:6, 6:4.

Česká jednička Šafářová prohrála s Rezaiovou podruhé za sebou. Na jaře francouzské tenistce vzdala kvůli zranění nohy semifinále v Madridu.

Dnešní zápas trval hodinu a osm minut. Duel se stal přehlídkou ztracených podání.

Šafářová dokázala soupeřce vzít servis třikrát. Ale sama pak Rezaiové nabídla šest brejkbolů a všechny Francouzka proměnila.

Třiadvacetiletá Rezaiová se o svůj letošní druhý turnajový titul popere s Giselou Dulkovou. Argentinská tenistka ve druhém semifinále vyřadila turnajovou jedničku Flavii Pennettaovou.

Lucie Šafářová se nyní přesouvá do Prahy, kde bude v příštím týdnu nasazenou jedničkou závěrečného ročníku turnaje ECM Prague Open.

Úspěch Ondráškové

Tenistka Zuzana Ondrášková si zahraje podruhé v kariéře semifinále turnaje kruhu WTA. Česká hráčka zdolala v Budapešti ve čtvrtfinále čtvrtou nasazenou Anabel Medinaovou Garriguesovou po boji 7:5, 1:6, 6:4. O finále si Ondrášková zahraje s Paty Schnyderovou ze Švýcarska.

Třicetiletá Ondrášková hrála poprvé semifinále dvouhry okruhu WTA na turnaji ECM Prague Open před pěti lety. Tehdy nakonec na Štvanici prohrála až v duelu o titul s Ruskou Dinarou Safinovou. JInak hraje převážně turnaje okruhu mezinárodní federace ITF - letos triumfovala na této akci v Brně a postoupila do finále v italském Bari.

V Budapešti se 154. hráčka světa Ondrášková dostala do turnaje z kvalifikace. Ve druhém kole hlavní soutěže vyřadila šestou nasazenou Robertu Vinciovou z Itálie a nyní čtyřku Medinaovou Garriguesovou

Naději na obhajobu titulu má k radosti domácích i Agnes Szavayová. Maďarku čeká v semifinále Rumunka Alexandra Dulgheruová.