Olomoucké volejbalistky porazily po pětisetovém dramatu Brno

Radost olomouckých volejbalistek | foto: Luděk Peřina, MAFRA

2 2010
Olomoucké volejbalistky vyhrály po více než dvou hodinách boje 3:2 dnešní dramatickou dohrávku 19. kola extraligy s brněnským Královým Polem. Na pátém místě mají nyní jen o bod méně než třetí Brňanky, kterým oplatily porážku z prvního vzájemného duelu.

V Olomouci se odehrálo obrovské drama. Domácí ve druhém setu promarnily šanci jít do vedení 2:0, v maratonské sadě nevyužily šest setbolů a naopak Brno svoji třetí šanci na zisk setu využilo k vítězství 33:31.

Minimálním rozdílem pak hostující tým získal i třetí sadu a v té čtvrté měl dva mečboly, ačkoliv v jejím průběhu prohrával už 15:21.

Brno ale šance na ukončení zápasu zahodilo a stejně tak v následném tie-breaku nedotáhlo do úspěšného konce vedení 8:3 a 9:5. Vysokoškolačkám se podařil obrat a po výhře 15:11 slavily první triumf nad Brnem v sezoně.