Olomoucké házenkářky se probraly, z Partizánského vezly nečekanou výhru

Olomoucká házenkářka Kateřina Růžičková (vlevo) se probíjí mosteckou obranou. | foto: Tomáš Frait, MF DNES

18 2014
Dosud tvrdě spící olomoucké házenkářky zřejmě konečně procitají. Vyhrály podruhé v řadě, tentokrát v Partizánském vysoko 30:20. Mezi českými týmy mezinárodní interligy sice dál zůstávají poslední, na Písek však ztrácí už jen bod.

Zora šla v úvodních šesti kolech od porážky k porážce, první dva body získala až před týdnem s nováčkem z Prešova. Chuť vyhrávat si přenesla i na hřiště Partizánského a zrodila se překvapivá výhra. Víc než dva body může olomouckého kouče těšit způsob, jak k ním došel. Dámy šly do vedení po úvodní vyrovnané čtvrthodině a do poločasu už vedly 16:8.

Zemřel nestor Zory Vítězslav Hejtmánek

Ve čtvrtek 13. listopadu zemřel Vítězslav Hejtmánek. Nestorovi olomoucké ženské házené a dlouholetému funkcionáři Zory bylo 84 let. Klub pomáhal v 60. letech minulého století založit a působil v něm až do svých posledních dní. Významný podíl má i na tom, že Zora má svou vlastní halu v centru města. „Tenkrát se měla postavit jen tréninková tělocvična, ale na poslední chvíli se nám podařilo zařídit, aby měla i hlediště pro pět set lidí a splňovala i ostatní parametry pro oficiální zápasy,“ vzpomínal rád muž, který byl také velkým fanouškem všech olomouckých sportovních oddílů.

„Především v obranné fázi holky splnily do puntíku to, na co jsme se připravovali. Měli jsme i velmi dobrý přechod do rychlého útoku, který byl především v prvním poločase klíčový pro náš obrat v utkání,“ zhodnotil pro klubový web trenér Zory Jan Bělka.

Jeho tým nepolevil ani po přestávce a nakonec náskok ještě navýšil. Třetinu branek Zory nastřílela i díky čtyřem sedmičkám Kateřina Růžičková, šesti góly ji doplnila z křídla zkušená Lucie Dostálová. „Holky si ale celý zápas udržely vysokou koncentraci a hrály s velkým nasazením. Musím je pochválit, protože ze sebe odevzdaly vše a ani na chvíli nepolevily,“ zdůraznil Bělka. Navázat na výhry může Zora už v sobotu, bude to však mít těžké. Ve své hale se utká s druhým Veselím nad Moravou, které je největším překvapením sezony.

Témata: Olomoucký kraj