Obhájce titulu Vršecký vstoupil do ME tahačů pátým místem v Misanu

Jezdec týmu Buggyra David Vršecký na německém okruhu Lausitzring. | foto: Libor ZavoralČTK

22 2010
Pátým místem zahájil obhájce titulu David Vršecký nový ročník mistrovství Evropy tahačů. Na okruhu v italském Misanu dnes dojel Adam Lacko šestý, druhý pohárový závod byl kvůli havárii krátce po startu zrušen.

Vršecký si v závodě ve srovnání s měřeným tréninkem o jednu příčku pohoršil, zvítězil Švýcar Markus Bösiger. "Umístění na první pohled nic moc, ale je nutno brát v potaz, že jedeme na úplně novém autě," vysvětlil Vršecký.

Od poloviny závodu ho sužovaly problémy s brzdami. "Zatím se nějak nemůžeme trefit do nastavení. Motor ale funguje výborně," řekl obhájce titulu a doufal, že si v druhém závodě spraví chuť.

Jenže marně. Hned po startu se totiž srazil Östreich s Albacetem, jehož neovladatelný vůz se opřel do Vršeckého buggyry. Český jezdec se tak rázem
propadl až na dvanácté místo. V té chvíli ovšem pořadatelé rozhodli o zrušení závodu, neboť z Albaceteho vraku vytekly na trať prakticky veškeré kapaliny.

"Italové nám vysvětlili, že v osmnáct hodin končí a jsou přesvědčeni o tom, že do té doby nedají okruh dohromady. Proto raději závod zruší. Kdo zná italskou mentalitu, určitě ví, že přes taková rozhodnutí vlak nejede," podotkl Vršecký k rozhodnutí pořadatelů.

výsledky

Úvodní závod ME tahačů v Misanu (Itálie):
První závod:
1. Bösiger (Švýc./Renault) 25:18,48, 2. Hahn (Něm./MAN) -0,85, 3. Albacete (Šp./MAN) -2,91, 4. Östreich (Něm./Renault) -7,76, 5. Vršecký (ČR/Buggyra) -10,30, 6. Lacko (ČR/MAN) -11,36.
Druhý závod byl zrušen.
Průběžné pořadí ME: 1. Bösiger 20, 2. Hahn 15, 3. Albacete 12, 4. Östreich 10, 5. Vršecký 8, 6. Lacko 6.