O jednu výhru přeskočil Lendla. Ale on má tu, na níž ještě čekám, řekl Berdych

Tomáš Berdych | foto: AP

6 2010
Možná si to ani neuvědomil. Ale když spolu se Štěpánkem vyhrál sobotní daviscupovou čtyřhru proti Belgičanům, překonal Tomáš Berdych v historických tabulkách v počtu vítězství v týmové soutěži Ivana Lendla. Jednomu z nejslavnějších českých tenistů, který v neděli oslaví padesátiny, tak Berdych dal nečekaný dárek.

"Je to určitě sympatické," řekl Berdych v pozápasovém rozhovoru v České televizi.

Čtyřiadvacetiletý tenista si na půdě belgického soupeře připsal v Davis Cupu svou 22. a 23. výhru v soutěži a slavného Ivana Lendla tím překonal o jedno vítězství .

"Ale pořád chci vyzdvihnout, že pokud to budeme srovnávat s Davis Cupem, tak on má pořád to jedno, na které my tady stále čekáme," dodal Berdych v narážce na zisk slavné trofeje, o níž se Lendl v roce 1980 zasloužil ve finále proti Itálii dvěma a půl body.

Čeští tenisté s Berdychem v sestavě měli k zisku "salátové mísy" nejblíže v loňském roce.

Poté, co přešli přes Francii, Argentinu a Chorvatsko, však ve finále podlehli Španělsku 0:5. "Loni jsme byli kousek, nepovedlo se," dodal Berdych. "Ale letos máme další šanci, takže uvidíme."

Rodák z Valašského Meziříčí si v deblu proti belgické dvojici Rochus, Darcis prohrál v prvním setu podání, díky němuž soupeř srovnal na 5:5.

Dramatickou koncovku posléze musel rozhodnout až tie break, v němž už Češi dominovali. "Pak už jsme předvedli, že jsme jasně lepším párem a od té doby to bylo skvělé až do konce," poznamenal český hráč.

Sám byl rád, že Češi o svém postupu rozhodli v nejkratším možném čase. Jak v pátek, tak v sobotu totiž neztratili ani set. "Alespoň si teď v nabité sezóně můžeme odpočinout. Je opravdu příjemné, že jsme je přejeli tak, jak se nám to povedlo."