Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Česká nominace atletů na HME v Praze má šestačtyřicet jmen

Pavel Maslák (vlevo) a šéftrenér Českého atletického svazu Tomáš Dvořák na tiskové konferenci k halovému mistrovství Evropy v Praze. | foto: ČTK

1 2015
Tým českých reprezentantů na halové mistrovství Evropy příští týden v Praze čítá rekordních 46 atletů, sedmadvacet mužů a devatenáct žen. Nominaci schválilo předsednictvo Českého atletického svazu. Do dvou disciplín je podle očekávání přihlášena mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová, pravděpodobně ale dá osmistovce přednost před poloviční tratí.

„Psal mi manažer jedné sázkové kanceláře a sbíral informace, kolik můžeme udělat medailí, kolik zlatých, kolik muži a ženy, kdo bude lepší, která federace bude nejúspěšnější, tak jsem to nastřelil,“ usmíval se v týdnu kouč reprezentace Tomáš Dvořák.

Věří, že tým může být úspěšný podobně jako v roce 2000 v Gentu, kde měl sedm cenných kovů, z toho tři zlaté tyčkařky Pavly Hamáčkové, štafety mužů a právě Dvořáka ve víceboji. „Může být úspěšná jako tehdy, těším se na čtyřstovku s Pavlem Maslákem, mužskou štafetu, koulaře a další,“ vypočítal největší naděje Dvořák. „Potěší mě hlavně osobáky a národní rekordy, medaile z toho třeba nějaké budou,“ věřil.

Hejnová se vrátila po promaroděné sezoně a dokázala se dostat do dobré formy, jen měla dilema, zda poběží osmistovku nebo čtyřstovku. Podle očekávání se přihlásila do obou tratí. „Ale velmi pravděpodobně poběžím osmistovku,“ nechala se slyšet v týdnu.

Do dvou disciplín, 1500 m a 3000 metrů, je přihlášena také vytrvalkyně Kristiina Mäki, ale i ona má nejspíš jasno s výběrem delší tratě. Naopak Filip Sasínek si vybral ze dvou limitů ten na 800 metrů, tudíž se dostane na Milana Kocourka, který byl jako čtvrtý Čech s limitem na patnáctistovce pod čarou. Jakub Holuša dá podle očekávání přednost 1500 metrů a tudíž do nominace na osmistovku se dostal Matěj Pavlíček.

Nominace:

Muži: Zdeněk Stromšík, Marek Bakalár, Jan Veleba (všichni 60 m), Pavel Maslák, Jan Tesař, Patrik Šorm (všichni 400 m), Miroslav Burian, Filip Sasínek, Matěj Pavlíček (všichni 800 m), Jakub Holuša, Jan Friš, Milan Kocourek (všichni 1500 m), Petr Svoboda, Petr Peňáz, Martin Mazáč (všichni 60 m př.), Jaroslav Bába (výška), Michal Balner, Jan Kudlička (oba tyč), Radek Juška (dálka), Tomáš Staněk, Ladislav Prášil, Jan Marcell (všichni koule), Adam Sebastian Helcelet, Marek Lukáš (oba sedmiboj), Maslák, Tesař, Šorm, Daniel Němeček, Michal Desenský, Roman Flaška (všichni 4x400 m).

Ženy: Petra Urbánková (60 m), Denisa Rosolová, Zuzana Hejnová, Helena Jiranová (všechny 400 m), Lenka Masná, Hejnová (obě 800 m), Kristiina Mäki, Diana Mezuliáníková (obě 1500 m), Mäki (3000 m), Kateřina Cachová, Lucie Škrobáková, Lucie Koudelová (všechny 60 m př.), Oldřiška Marešová, Michaela Hrubá (obě výška), Jiřina Ptáčníková, Romana Maláčová, Aneta Morysková (všechny tyč), Lucie Májková (trojskok), Jana Kárníková (koule), Eliška Klučinová (pětiboj), Rosolová, Jiranová, Masná, Hejnová, Zdeňka Seidlová (všechny 4x400 m).

Autor:
Palačinky z ovesných vloček
Palačinky z ovesných vloček

Sladká a zdravá rychlovka. :)

Najdete na iDNES.czmobilní verze