Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Spát nepůjdeme, plánovali po postupu do finále nohejbalisté Varů

Radost nohejbalistů Karlových Varů | foto: SK Liapor Witte Karlovy Vary, nohejbal-kv.cz

10 2016
Neuvěřitelná euforie nohejbalistů SK Liapor Witte Karlovy Vary. Dokázali to, co nikdo skoro čtyři roky. Ne jednou, hned dvakrát po sobě. I odvetu semifinálové série extraligy vyhráli doma 5:3 a vystavili brněnským Modřicím stop pro finálovou účast.

Sami se do nejdůležitějšího zápasu klubové sezony dostali po mnoha letech, na titul přitom čekají jedenáct let.

„Začneme v klubovně na hřišti a uvidíme jak dlouho to bude trvat a kam se budeme přesouvat. Rozhodně dnes spát nepůjdeme,“ plánoval po sobotním zápase hrající trenér Jan Vanke.

Už první semifinálová výhra v Brně ukončující modřickou hegemonii byla senzací, v sobotu už to nabralo obrysy něčeho fantastického hned od začátku.

K prvnímu zápasu se postavili Vanke, Kokštein proti Koppovi, Müllerovi se střídajícím Pospíšilem, vyhráli 2:0. „Výborný vstup do zápasu,“ jásal Vanke.

Potom ale Modřice ukázaly, že v žádném případě nepřijely do Varů na výlet. Druhá dvojice Varů i obě trojky, tři zápasy, tři prohry, sice po boji a vyrovnaném průběhu. Přesto průběžný stav zápasu nevěstil nic dobrého - 1:3.

A přišla chvíle Karla Hrona. Už před týdnem v Modřicích přehrál v singlu Martina Müllera a v sobotu si vyšlápl i na Petra Koppa. „Oba singly v semifinále odehrál úplně výborně,“ chválí hrající trenér Jan Vanke elitního karlovarského singlistu.

Navíc v sobotu, za stavu 1:3 to byl důležitý bod do společného ranku. „Byl to bod, který rozhodl a nakopl celý zápas. Prohrávali jsme 1:3,“ připomíná Vanke.

Potom se podařilo porazit Koppovu trojku a bylo srovnáno na 3:3. To byl druhý rozhodující moment zápasu. Následně trojice Medek, Dvořák, Kokštein porazila 2:0 první modřickou trojku, Vary vedly 4:3.

Na hřiště nastoupila dvojice Vanke, Kokštein na straně domácích proti Rosenberkovi s Pelikánem. A domácí měli na své straně mečbol, povedlo se. „Zabrali jsme, makali jeden za druhého, porazili jsme reprezentační dvojici. To je něco, co se neděje každý den,“ jásá smečař poslední dvojice a hrající trenér celého karlovarského týmu.

A mohlo se začít slavit, vždyť určitě bylo co. „Porazit Modřice dva zápasy po sobě v semifinálové sérii to je něco, s čím nikdo rozhodně nepočítal v celém nohejbalovém dění. Ani možná my sami osobně, i když samozřejmě jdeme do každého zápasu s tím, že chceme vyhrát,“ říká Jan Vanke. „Je to pro nás obrovská radost a euforie.“

Ještě cennější je, že nešlo o náhodné výsledky, Modřice rozhodně neměly v úmyslu přetrhnout svou vítěznou šňůru. „V obou zápasech jsme byli lepší, odehráli jsme to výborně a jako tým. Prospělo nám, že jsme šli z role outsidera, a to celé play-off. Makali jsme jeden za druhého,“ doplňuje Vanke.

„Po dlouhé době to bude ryze české finále, vždy tam byl alespoň jeden moravský účastník, a nyní vyhraje český tým,“ dodal karlovarský Jan Vanke.

Future Recruitment s.r.o.
Specialista firemních produktů

Future Recruitment s.r.o.
Středočeský kraj, Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, Karlovarský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze