Skvělý nástup a pak útlum. Vaidišová druhý duel po návratu prohrála

Nicole Vaidišová | foto: Profimedia.cz

19 2014
Po prvním setu se zdálo, že Nicole Vaidišová zvládne i další duel po návratu na kurty, skvělý úvod však nestačil. Česká tenistka na turnaji ITF v Albuquerque podlehla Johanně Kontaové z Británie 6:1, 1:6, 4:6 a končí ve 2. kole.

Pětadvacetiletá Vaidišová se vrátila do soutěží po čtyřech a půl letech a v úterý to byl vítězný comeback. Na dvousetovou výhru proti Sesil Karatančevové z Kazachstánu však v Novém Mexiku nenavázala.

Do zápasu se 119. hráčkou žebříčku přitom vstoupila raketově, Kontaové sebrala hned první servis a z vedení 3:0 byl rychle zakončený úvodní set 6:1. Pak ale začala hodně chybovat a stejným poměrem druhou sadu ztratila. Třetí dějství bylo vyrovnané, za stavu 4:5 však Vaidišová nevyužila tři brejkboly na vyrovnání a po dvou hodinách a čtvrt odešla poražena.

Vaidišová bude hrát svůj druhý turnaj v Las Vegas. Akce ITF nazvaná Red Rock Pro Open se s dotací 50 tisíc dolarů uskuteční příští týden.