PARDUBICKÁ LAVIČKA. Trenér Jan Slowiak (na bobku) intenzivně prožívá duel s

PARDUBICKÁ LAVIČKA. Trenér Jan Slowiak (na bobku) intenzivně prožívá duel s Prostějovem. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Musíme oprášit věci, které fungovaly, plánuje pardubický kouč

• 0
Navázat na výkon a jasnou výhru (89:57) z úvodního zápasu čtvrtfinálové série Mattoni NBL budou chtít pardubičtí basketbalisté ve třetím duelu s Kolínem. Stav série, hrané na tři vítězné zápasy, je po porážce v Kolíně nerozhodný 1:1 a vítěz utkání získá pomyslný postupový mečbol. Bitva začíná v pondělí v 18 hodin na palubovce pardubické ČEZ Areny.

"Je potřeba si oprášit věci, které v prvním utkání fungovaly lépe, nicméně ani v Kolíně jsme nehráli 30 minut špatný basketbal. Pouze jsme nezvládli poslední čtvrtinu," říká pardubický trenér Jan Slowiak a naráží na fakt, že po třech čtvrtinách Beksa v Kolíně vedla 65:57, ale závěrečnou část prohrála 11:26, a ztratila tak i celý zápas.

Ve druhém zápase se také ukázala hrozivá statistika na doskoku. Domácí Kolín získal celkem 50 míčů, z toho 20 v útoku. Proti celkovým 27 doskokům hráčů Pardubic je to rozdíl 23 balonů.

"Je to hodně těžké, protože všichni kolínští pivoti jsou dost stabilní. Na druhou stranu tahle činnost není jenom o pivotech. Myslím si, že klíčové bylo, že na doskoky chodili i jejich hráči z perimetru," přiznává problém Petr Bohačík a hned nabízí i řešení:

"Je potřeba jít jim víc do těla, urvat ty míče a mít šanci na rychlý protiútok. Z toho bychom mohli docela dobře těžit. Oni chodí skákat ve čtyřech i v pěti hráčích, a když se nám podaří doskočit míč hned a dát rychlou přihrávku dopředu, je dobrá šance na snadný koš."

Beksa v Kolíně výborně střílela za dva body (56,5 procent), ale zásahů z perimetru bylo jen pět s úspěšností lehce nad 22 procent. Naopak Kolín měl v obou zápasech tříbodovou střelbu procentuálně lepší než tu za dva body a celkem už z perimetru nasázel 54 bodů.

Právě lepší pokrytí dalekonosné střelby může přinést úspěch ve třetím duelu, mnohými označovaném za klíčový zápas série. "Mně přijde, že každý zápas v play-off má stejnou důležitost, a je jedno jestli je třetí nebo první," konstatuje kouč Slowiak.

Ten opět musí do své strategie započítat také zranění hráčů. Zdravotně fit není Corey Muirhead a už v Kolíně chyběl pivot Zbyněk Pospíšil. Nad zařazením těchto hráčů do sestavy pro domácí mač visí velký otazník. Kreativním fanouškům pak dnešní zápas nabízí příležitost, aby v soutěži o nejlepší transparent získali exkluzivní večeři se zvoleným hráčem.

Další zápas série je na pořadu hned ve středu od 17:45 hodin v Kolíně, v případě vyrovnaného stavu se rozhodující pátý zápas vrátí v sobotu v 17 hodin do Pardubic.